« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni kaptan Alex

F.Bahçe'nin yeni kaptanını hurriyet.com.tr okurları belirledi. Anketimizden çıkan isim, sarı-lacivertli takımın kaptanı oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe camiasının en büyük tartışmasıydı. Roberto Carlos geldikten sonra Fenerbahçe’nin kaptanı kim olacaktı?

Hurriyet.com.tr sordu: “Fenerbahçe’nin kaptanını siz seçin. Sizin seçiminiz, Fenerbahçe yönetimine iletilecek ve etkili olacak

Evet böyle dedik. Ve yaptığımız anketin sonucunda siz en yüksek oyu Alex’e verdiniz. Fenerbahçe yönetimi sizlerin oylarını dikkate aldı. Oy oranları bizzat Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir'e iletildi. Özdemir, Alex'in çok değerli bir oyuncu olduğunu belirterek, "Öncelikle hayırlı olsun. 100 bin kişinin görüşünü tabii ki dikkate alacağız. Ankete katılan bütün taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten büyük bir katılım gerçekleşmiş" dedi.

Ve Hurriyet.com.tr'nin dediği oldu. Fenerbahçe'nin yeni kaptanı Alex de Souza seçildi.

 

Carlos görücüye çıkıyor

Zico, akşamki idman öncesi öğrencilerini saha ortasında toplayarak Alex’in kaptanlık pazubandını takacağını açıkladı. Brezilyalı, kaptanlık yapacağı için mutlu olduğunu söyledi. Carlos da S.Donetsk maçında görücüye çıkacak.

Ve Fenerbahçe’de merakla beklenen "Kaptan Kim Olacak" sorusu dün nihayet yanıtını buldu ve takımın vazgeçilmez yıldızı Alex de Souza, anlamlı göreve getirildi. Ümit Özat, Tuncay Şanlı yanı sıra Rüştü’nün ayrılışından sonra takım içerisinde disiplini sağlayacak, teknik heyet ve yönetimle köprü vazifesi kuracak sarı lacivertlilerde, kaptanlık pazubandını Brezilyalı futbolcunun takacağı açıklandı.

4’üncü sezonu

Dün akşamki idman öncesi teknik direktör Arthur Zico, kurmayları ve öğrencilerini saha ortasında toplayarak, kaptanlık konusuna açıklık getirdi. Oyuncularına kısa süreli bir konuşma yapan Zico, Fenerbahçe’de 4’üncü sezonunu geçirecek Alex’in yeni kaptan olduğunu söyledi. Geride bıraktığımız sezonda attığı 19 golle kulüp tarihinde ilk yabancı gol kralı unvanını eline geçiren 30 yaşındaki Alex’in, toplantıda "Kaptanlık yapmaktan mutluluk duyacağını ve takıma yeni katılan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum" dediği duyuruldu. Alex’in ardından Semih Şentürk de ikinci kaptanlığa getirildi.

Biletler satışta

Bu arada Türkiye’ye adım atar atmaz dünya basınının ilgi odağı olan R.Carlos, sarı lacivertli formayla görücüyle çıkıyor. Brezilyalı süper starın, yarın Shakhtar Donets’le Saracoğlu Stadı’nda oynanacak özel maçta ilk kez, taraftarların huzuruna çıkacağı açıklandı. Saat 20.00’de başlayacak karşılaşmanın satışa sunulan biletlerinin fiyatları 25 ila 150 YTL arasında değişiyor. Öte yandan Fenerbahçe’nin 2007-08 sezonunda giyeceği yeni formalarının tanıtımının 30 Temmuz günü gerçekleşeceği bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz