Ege Haberleri

EGE

  Yeni İzmir’e Odak da talip

  M. Tamer OMUR / HÜRRİYET
  31.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Agora AVM’nin kurucusu Odak Group, Alsancak Limanı’nın arkasından Bayraklı-Turan’a kadar uzanan “gökdelen bölgesi”nde yer almak istiyor. Başkan Gürcal Oral, “Bu şehre güvenimiz tam” dedi.

  AGORA Alışveriş Merkezi’ni İzmir’e kazandıran Odak Group yeni projeler için yer arayışında. Yönetim Kurulu Başkanı Gürcan Oral, “Uygun bir yer bulursak İzmir’e bir proje daha yapmak istiyoruz. En az 100 bin metrekare alana sahip bir proje ile yola çıkarız” dedi. İzmir’de uzun zamandır arsa arzedilmediğini aktaran Oral, Turan-Bayraklı’nın imara açılmasıyla büyük parsellerdeki yatırımların kente hareket getireceğini söyledi. Oral, “Bu projelerin bazılarını görme fırsatım oldu. Belki konsept projeler ama güzel projeler. Burada biz de yer almak istiyoruz. Görüşmelerimiz sürüyor. Şehre güvenimiz tam. İnancımız da yüksek” diye konuştu.

  Ayrı tüneller

  Agora’yı yaparken İzmir’deki diğer AVM sahiplerine, birbirini tamamlayan farklı projeler yapılması önerisinde bulunduğunu belirten Oral, şöyle devam etti; “Hapisten kaçan Daltonlar gibi ayrı ayrı kendi kaçış tünellerimizi kazmayalım demiştim. Yatırımlar aşamasında bu mümkün olamadı. Ancak zamanla doğal seleksiyonla bakınca birbirini tamamlayan farklı projeler çıktı. Aynı şey imara açılacak yeni bölgeler için de geçerli. Ancak ülkemizde imar planları sadece gabari açısından bazı kısıtlamalar getiriyor. Dolayısıyla aynı bölgelerde birbiriyle rekabet eden aynı cins benzer projeler ortaya çıkıyor. Umarım, Bayraklı’da farklı uygulamalar oluşur” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı