Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Yeni iPhone için geri sayım

  Hürriyet Haber
  27 Mayıs 2010 - 09:34Son Güncelleme : 27 Mayıs 2010 - 09:30

  Kaybolup duran yeni iPhone'un sahneye çıkış tarihi belli oldu. İşte o tarih, o tarihte yaşanacaklar...

  Apple'ın patronu Steve Jobs, her yıl düzenlenen ve Apple içinbüyük önem taşıyan Worldwide Developers Conference 'a (WWDC) geçtiğimiz yıl  sağlık sorunları nedeniyle katılamamıştı. Bu yıl Jobs'un  sağlığı  çok daha iyi ve bir yıllık aradan sonra WWDC'de yeniden boy gösterecek.  7 Haziran  tarihinde kürsüye çıktığında ise, çok büyük bir ihtimalle elinde  yeni  nesil iPhone'u tutuyor olacak.

  Daha önce bir kez değil, tam iki kez kayıplara karışan ve her ortaya çıkışı ayrı olay yaratan iPhone'lar hakkında şimdiye kadar çok konuşuldu, çok şey söylendi. Eğer yeni iPhone  ile ilgili her şeyi öğrendiğinize inanıyorsanız, tekrar düşünün. Çünkü Steve Jobs WWDC'de,  herkesin  basına sızan görüntülerden öğrendiklerinden daha fazlasını anlatacak.

  Jobs'un yeni iPhone  ile ilgili saklamayı başardığı sürprizler arasında  özel  anlaşmaların öne çıkması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl Lala'yı satın alan Apple, iPhone  üzerinden özel bir üyelik sistemi ile  müzik dağıtımı yapmayı planlıyor. Bunun dışında Jobs'un  özellikle  geliştiricileri ilgilendiren yeni  iPhone 4.0 API'lerini duyurması ve iPhone'un video konferans özelliklerinden bahsedeceği tahmin ediliyor.

  Bilindiği gici daha önceki iPhone'larda en çok eleştirilen konu, görüntülü konuşma ve konferans seçeneklerinin olmamasıydı. Görünüşe göre Apple, yeni iPhone'u ile bu eleştirilere de son vermiş olacak. Son vereceği diğer eleştirileri ise, kısa süre sonra, bizzat Steve Jobs'un ağızından öğreneceğiz...

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2010 YILINA DAMGASINI VURACAK 30 MÜTHİŞ CEP

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı