Ege Haberleri

EGE

  Yeni il başkanı salı günü açıklanacak

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  19 Aralık 2014 - 01:28Son Güncelleme : 16 Aralık 2014 - 18:02

  CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, milletvekili adaylığı nedeniyle yönetim kurulundaki 8 üyeyle birlikte istifa edecek.

  Engin, cumartesi günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na durumu aktarmış, “Hayırlı olsun. Sen bilirsin, başarılar dilerim” yanıtı almıştı. Ali Engin, Kılıçdaroğlu’na, yönetim kurulunun yeni il başkanını kendisinin seçmek istediğini de aktarmış, “Bence sakıncası yok. Bu konuları Tekin Bingöl’le görüşün” cevabıyla İzmir’e dönmüştü.


  Kimse talip olmadı
  Engin, Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptığı bu görüşmeyi önceki gün olağanüstü topladığı il yönetim kuruluna aktardı, “İl başkanı olmak isteyen var mı?” diye sordu. Kimse göreve talip olmadı. Ali Engin, üyelere birkaç gün düşünme süresi tanırken onlar da ismi dışarıdan belirlemek için görüşme yapma yetkisi verdi.
  Engin, 23 Aralık Salı günü İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği veda toplantısında görevinden ayrılırken yeni il başkanını da kamuoyuna açıklayacağını belirterek, “Yeni başkanın kim olacağını görüşmelerle belirleyeceğiz. Örgütü tanıyoruz, bu işi kimin yapıp yapamayacağını biliyoruz. Uzlaşma sağlayıp partiyi genel seçimde yönetecek kişiyi belirleyeceğiz. Amaç, İzmir’de en iyi sonucu alabilmek” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı