SİNOP HABERLERİ

Yeni Hizmet Binasına Görkemli Açılış

IHA
19 Ekim 2015 - 17:38Son Güncelleme : 19 Ekim 2015 - 17:39

KALEYAZISI MAHALLESİ TUZCULAR CADDESİ KOCA SOKAK’TA KURULAN YENİ HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENİNE SİNOP VALİ VEKİLİ ALİ YILMAZ, SİNOP CHP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ, GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ MEHMET ASAK, SİNOP İLİ DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞAHİN EĞLENCEOĞLU, CHP SİNOP İL BAŞKANI KADİR YAVUZ, BİRLİK ÜYELERİ VE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ KATILDI.

IHA

Sinop İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yeni hizmet binasının açılışını görkemli bir açılış töreniyle gerçekleştirdi.
Kaleyazısı Mahallesi Tuzcular Caddesi Koca Sokak’ta kurulan yeni hizmet binası açılış törenine Sinop Vali Vekili Ali Yılmaz, Sinop CHP Milletvekili Barış Karadeniz, Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Asak, Sinop İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Eğlenceoğlu, CHP Sinop İl Başkanı Kadir Yavuz, birlik üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program İstiklal Marşı okunması ve saygı duruşuyla başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Eğlenceoğlu, “Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğimiz 2006 yılında kurulmuş olup bizler yeni yönetim ve denetim kurulu olarak 1 sene evvel damızlık birliğini devralmış bulunmaktayız. Damızlık birlikleri yetiştiricilerin kendi aralarında teşkilatlanarak üstün, verimli hayvan yetiştirilmesi amacıyla kurulan kuruluşlardır. Sizlerin de bildiği üzere damızlık birlikleri sayesinde üye çiftçiler devletin sunmuş olduğu hibe desteklerden yararlanırlar. Bu desteklemeler anaç sığır, buzağı ve süt desteklemeleridir. Fakat damızlık birliklerinin verim ve faaliyetlerinin sadece bu desteklemelerin alınmasını sağlamakla sınırlı değildir” dedi.
Ardından konuşan Vali Vekili Ali Yılmaz, "Birliklerimizin ve kooperatiflerimizin çalışmaları ülkemizde tarımın hayvancılığın gelişmesi bakımından son derece büyük öneme sahip. Birlik başkanımızın da vurguladığı gibi bu tip birlikler ve kooperatifler kanalıyla çiftçilerimizin örgütlenmesi hem destek alma bakımından hem de tarım hayvancılığın geliştirilmesi bakımından son derece büyük öneme sahip. Esas üreticilerin kendi işine sahip çıkmaları hem kendi menfaatleri hem de bölgemizin ve ülkemizin hayvancılığının gelişmesi bakımından son derece önemlidir. Bu hizmet binasının üyelere ve ilimize hayırlı olmasını temenni ederim” diye konuştu.
Konuşmaları ardından birlik binası açılışı protokol üyelerince gerçekleştirildi. Yeni hizmet binasının gezilmesinin ardından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Yeni Hizmet Binasına Görkemli Açılış hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 17 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Hizmet Binasına Görkemli Açılış haberi güncellenecektir.

SİNOP İLÇELERİ
  SİNOP NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:47
  • Guneş
   05:43
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   16:44
  • Akşam
   19:44
  • Yatsı
   21:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı