Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yeni HES yatırımları

  AA
  23.10.2005 - 14:14 | Son Güncelleme:

  Enerji üretiminde özel sektör tarafından yapımı öngörülen hidroelektrik santral (HES) projelerine yenileri ekleniyor.

  Her birinin kurulu gücü 3.75 megavat ile 300 megavat arasında değişecek olan 16 adet yeni HES projesi ile ilgili olarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'na (EPDK) başvuruların yapıldığı öğrenildi. EPDK tarafından değerlendirmeye alınan yeni HES'lerle ilgili yatırım çalışmalarının alınacak lisans ve yatırım izni doğrultusunda önümüzdeki yılın ilk aylarından itibaren başlanması öngörülüyor.

  EPDK tarafından inceleme ve değerlendirmesi devam eden çoklu HES başvuruları Türkiye'nin muhtelif bölgelerinde kurulacak HES'leri kapsıyor.

  Önümüzdeki dönemlerde enerji üretime başlanması planlanan santrallardan Bucakkışla (Karaman-Bozkır) için 5, Paşalar (Rize) için 4, Çamlıca-II (Kayseri) için 5, Balkusan (Karaman) için 2, Niksar (Tokat-Niksar) için 6, Yuvarlakçay (Muğla) 2, Tımarlı (Çankırı) için 2, Kavşak (Adana-Kozan) için 4, Yokuşlu Kalkandere (Rize) için 2,
  Göktaş (Adana) için 3, Manavgat I (Antalya) için 2, Ortaçağ (Trabzon)
  için 3, Manavgat II (Adana) için 3, Darıca II (Ordu) için 2, Alakır I (Antalya) için 3, Alakır II (Antalya) için de 3 firma başvuruda bulundu.
  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı