Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni hedef Yepes

Futbol şube sorumlusu Celal Kolot, "Paris Saint Germain’in defans oyuncusu Yepes Beşiktaş’a gelmeye hazır. Navarro bonservisini alamazsa Yepes’i alırız" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ta transferde ağırlık kazanan yeni hedef Paris Saint Germain’de forma giyen Kolombiyalı defans oyuncusu Mario Alberto Yepes Diaz. Futbol şube sorumlusu Celal Kolot dün teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile yaptığı toplantıda transfer konusunda fikir alış verişinde bulundu. Kolot, İspanya’nın ünlü takımı UEFA şampiyonu Sevilla takımının kaptanı Navarro’nun Beşiktaş’a gelmek istediğini belirtirken şunları söyledi:

"Navarro Beşiktaş için gün sayıyor, ama kulübü Sevilla bu oyuncu için 2 milyon Euro bonservis ücreti istiyor. Biz de kendisinden bonservis sorununu çözmesini istedik. Ama kulüp, taraftar baskısından korktuğu için bırakmıyor. Bu nedenle rotamızı Fransa’da Paris Saint Germain’in defans oyuncusu Yepes’e çevirdik. İki hafta önce dış ilişkiler sormulusu Mario Berk ile PSG kulübü ile her konuda anlaştık. Navarro bonservisini alamazsa Yepes’i kadromuza katarız. Yepes gelmek için hazır bekliyor."

Sağlam "olur" dedi

Sezon başı kampının üst seviyede geçtiğini belirten Sağlam ise başkan Yıldırım Demirören ve Kolot’a teşekkür ederek, "İstediğim tüm oyuncular kadromda. Navarro istediğim önemli oyuncuydu. Fakat yüksek bonservis ücreti ödenmesine karşıyım. Bu nedenle Navarro’ya alternatif olarak düşünülen Yepes’in alınmasına sıcak bakıyorum. Fakat mutlaka transfer yapacağız diye de oyuncu almamalıyız. Avusturya’da yapacağımız hazırlık maçlarında eksik yönlerimizi tesbit edeceğiz. Acele edilmemeli" dedi.

Nilsson da izleniyor

Sağlam,
antrenör Mutlu Topçu’nun Norveç Ligi’nde Odd Grenland takımında oynayan 24 yaşındaki İsviçreli defans oyuncusu Pelle Nilsson’u da takip ettiğine değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Şu an için kadromuz çok zengin. Genç takımdan gelen bazı oyuncuları da ön planda tutmak istiyorum. Beşiktaş alt yapısındaki zenginliği vitrine çıkarmak gerek. Alacağımız oyuncu gençlerden ve kadrodaki oyunculardan çok yetenekli olmalı. Erdem, Emre, Sezer, Korcan gibi yetenekli futbolcuları kaybetmek istemiyorum." Kolot da "Sokağa para atmadık. Son yabancı oyuncu hakkımızı iyi kullanmak istiyoruz" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler