« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni gözde Ju-Jutsu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalya'daki tatil köylerinde aerobik ve step yerine artık Uzakdoğu sporları Ju-Jutsu ve Ta-Chi Chuan yapılıyor

İLGİ BÜYÜK

UzakdoĞu'nun ilginç sporlarına Antalya'daki tatil köylerinde de rastlanmaya başladı. Büyük ilgi gören ju-Jutsu ve Ta-Chi Chuan sporları hakkında bilgi veren eğitmen Ali Cenap Ertay, ‘‘Ju-jutsu bir korunma sanatıdır. Bu sporu yapanlar hem bedenlerini dinlendiriyor, hem de bir saldırı karşısında kendilerini nasıl koruyacaklarını öreniyor. Ju-jutsu ve Ta -Chi Chuan, step ve aerobiki gölgede bıraktı’’ dedi.

ESTETİK ÖN PLANDA

MartI Myra Tatil Köyü'nde haftanın 5 günü verilen Ju-Jutsu kurslarına büyük katılım olduğunu söyleyen Ali Cenap Ertay, turistlerin bu sporu öğrenmek için büyük bir disiplin içinde çalıştığını söyledi. Tesiste Ta-Chi Chuan derslerini ise Ayşen Kuran veriyor. Ayşen Kuran, bu sporda teknik ve estetiğin ön planda olduğunu belirterek,‘‘Tesisimizde konaklayan tatilcilere değişik bir etkinlik sunduk. Tahminimizden daha çok beğenildi’’ diye konuştu.

Myra Tatil Köyü'nde haftanın 5 günü Uzakdoğu korunma sanatı Ju-Jutsu kursu veriliyor. Çimler üzerine serilen minderlerde gösterilen hareketleri yapmaya çalışan turistler, renkli görüntüler oluşturuyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler