Ege Haberleri

EGE

  Yeni Fuar ihalesinde beş ay sonra başa dönüldü

  Utku BOLULU İZİMR (DHA)
  21.09.2012 - 11:50 | Son Güncelleme:

  KAMU İhale Kurumu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin “Yeni Fuar Alanı” ihalesine yapılan 4 itirazdan ikisini reddetti, ikisini ise haklı buldu.


  KİK İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir'de 300 dönüm alan üzerine kurulacak yeni fuar alanı kompleksi için yapılan ihalenin sonucu hakkında Haziran ayında yapılan dört itirazdan üçünü Ağustos ayı başına kadar değerlenirdi. KİK, Öztaş ve EMT İnşaat ortak girişiminin itirazını reddetti. Daha sonra ise önce AKM Yapı ve Özka İnşaat'ın, ardından da Varyap Varlıbaşlar İnşaat'ın ihaleleri hakkında ise düzeltici işlem yapılması kararı verdi. Ancak, Büyükşehir Belediyesi dördüncü itiraz hakkında KİK herhangi bir karar vermediği için yeniden değerlendirme ve düzeltici işlem yapamadı. KİK'in son kararını bekledi. Bu nedenle ihale beş aydır sonuçlanamadı.
  KİK, beklenen son itirazla ilgili kararını 19 Eylül'de nihayet verdi. İntees Grup İnşaat ve Ferma İnşaat ortaki girişiminin itirazını reddetti. Böylece İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni fuar alanı inşaat ihalesiyle ilgili yeniden değerlendirme ve düzeltici işlem yapmasının önü açıldı. İhale komisyonu KİK'in gerekçeli kararının açıklanmasının ardından toplanacak. Haklı bulanan itiraz gerekçelerini dikkate alarak ihale sonucu hakkında yeni bir karar verecek. İhalede 19 dosya alınmasına karşın 9 firma teklif sunmuş ve 5 teklif geçerli sayılmıştı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı