Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yeni Ford Mondeo yollarda

  Hürriyet Haber
  28.07.2007 - 15:02 | Son Güncelleme: 28.07.2007 - 15:04

  Yeni Ford Mondeo'nun tanıtımı, Efes Antik Kenti'nde düzenlendi. Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Ufuk Güçlü, yeni Mondeo'nun iki motor seçeneğiyle pazara sunulduğunu ve hedef kitlenin çok geniş tutulduğunu kaydetti.

  Türkiye'de 2006 yılının Mayıs ayından itibaren faizlerin artması gibi  nedenlerle otomotiv pazarında küçülme yaşandığını ifade eden Güçlü,  “Biz de planlı olarak yüzde 35 seviyesinde küçüldük. Yeni Mondeo  geleceği için stokla yakalanmak istemedik” şeklinde konuştu.
         
  Ufuk Güçlü, ihracat hedeflerinde geri dönüş olmadığını, 2007 yılının ilk  altı ayında Türkiye'nin otomotiv ihracatının yüzde 27'sini  gerçekleştirdiklerini kaydetti. Yurt dışına ilk altı ayda 140 bin araç ihraç ettiklerini belirten Ufuk  Güçlü, Türkiye'deki satış rakamının ise 39 bin olduğunu ifade etti.

  İhracatın büyük bölümünün transit ve connect model arabalarla  yapıldığını söyleyen Güçlü, “2007 yılında iki ticari vasıtanın daha  aksiyonunu yapacağız. Ford olarak sürdürülebilir bir büyümenin  peşindeyiz. Büyümekten başka çaremiz yok. Durursak küçülürüz” diye  konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı