Yeni Fiat Doblo, Avrupa'da yılın ticari aracı seçildi

Hürriyet Haber
14.10.2005 - 15:33 | Son Güncelleme:

Yeni Fiat Doblo, Avrupa'da 2006 yılının ticari aracı seçildi.

Tofaş'tan yapılan açıklamaya göre, ticari araçlar konusunda uzman 19 Avrupalı gazetecinin oluşturduğu “Van of The Year” jürisinin yılın ticari aracı seçtiği yeni Fiat Doblo'ya, ödülü Amsterdam Ticari Araçlar Fuarı'nda verildi.
Yeni Fiat Doblo'nun ödülünü Fiat Ticari Araçlar Başkanı Lorenzo Sistino, jüri Başkanı Peter Wieman'dan aldı.

Dünya prömiyeri Amsterdam'daki fuarda yapılan yeni Fiat Doblo, ödüle tamamen yenilenen dış tasarımı, artırılan yük taşıma kapasitesi, yeni maxi uzun şasi versiyon ve yenilenen motor gamı gibi yenilikler sayesinde layık görüldü.
Açıklamada, jürinin en çok yeni 1.9 multijet 155 bg ve 1.3 multijet 75 bg turbo dizel motorlardaki yenilik ve gelişmeden etkilendiği belirtilerek, özellikle ilk defa Fiat'ın geliştirip piyasaya sunduğu 1.3 multijet motorun, küçük hacmine oranla sunduğu performansla jürinin büyük beğenisini kazandığı kaydedildi.

Tofaş Üst Yöneticisi Alfredo Altavilla, Bursa fabrikasında üretilip tüm dünyaya ihraç edilecek olan yeni Fiat
Doblo'nun aldığı ödülün Türkiye açısından da çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Yeni Fiat Doblo özellikleriyle AB'ye girmeyi başardı. Bugüne dek 450 bin adedin üzerinde üretilen Fiat Doblo yenilenen yüzüyle de sınıfının lideri olmaya devam edecektir” dedi. Bu arada, yeni Fiat Doblo, 18 Ekim Salı günü İstanbul'da düzenlenecek basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtılacak.
(İSTANBUL/A.A)
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı