Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Yeni eğitim yılında Soma unutulmadı

  Hürriyet Haber
  15 Eylül 2015 - 16:24Son Güncelleme : 15 Eylül 2015 - 16:24

  Yeni eğitim yılı başlangıcında Soma’daki öğrenciler, eğitim bağışçıları ‘Okula Dönüş’ pikniğinde bir araya geldi.

  Köklü geçmişi ile kurulduğu günden bu yana eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV), 14 Eylül Pazartesi günü, ‘Soma Umut Fonu’ndan yararlanan bursiyerleri ve fonun bağışçılarını ‘Okula Dönüş’ pikniğinde buluşturdu.
  Etkinlikte davetlilere, “Hoş Geldiniz” konuşması yapan TEV Genel Müdürü M. Yıldız Günay, “Bugün, TEV Ailesi olarak bir araya gelerek eğitim dönemine hep beraber anlamlı ve umutlu bir başlangıç yapmak, bağışçılarımızın destekleri ve değerli velilerinin çabaları sayesinde öğrencilerimizin eğitimlerine devam ettiğini görerek umutla geleceğe bakmak için buradayız” dedi.
  Günay konuşmasına şöyle devam etti:
  “Her yıl gerçekleştirmeyi planladığımız bu toplantılarla; Soma’da nice senelerde, başarıları ve mutlu günleri kutlamak için bir araya gelmeyi diliyorum.TEV olarak, sizlerden aldığımız destek ile Soma’ya Türkiye’nin en büyük ve en uzun süreli burs desteğini vermek için var gücümüzle çalıştık. 2014 yılından itibaren, fonumuz hem bireysel hem de kurumsal bağışlar ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu süreçte toplam 111 kurum ve yaklaşık 1000 kişi TEV aracılığıyla Soma’ya destek verdi. Bu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonuyla belirlediğimiz 165 öğrencimize eğitim hayatları boyunca destek olunacak. ”

  Etiketler: öğrenci , soma , egitim
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı