ADIYAMAN HABERLERİ

Yeni Dünya Vakfı Kamu Yararına Çalışan Vakıf Oldu

IHA
23.07.2015 - 16:10 Son Güncelleme :

YENİ DÜNYA VAKFI KAMU YARARINA ÇALIŞAN VAKIF STATÜSÜNE KAVUŞTU

IHA

21. ve 22. dönem Adıyaman milletvekili Mahmut Göksu’nun başkanlığını yaptığı Yeni Dünya Vakfı, ‘Kamu Yararına Çalışan Vakıf’ statüsüne kavuştu.
Yeni Dünya Vakfının, Kamu Yararına Çalışan Vakıf statüsüne kavuşturmak ve aynı zamanda Türkiye de vergi muafiyeti listesi içerisinde yar alması için uzun zamandır yürüttüğü çalışma meyvesini verdi. 19 yıl aradan sonra Yeni Dünya Vakfı Kamu Yararına Çalışan Vakıf statüsüne kavuşarak, Türkiye’de vergi muafiyeti olan 262 vakfın içerisinde yer almayı başardı.
1996 yılında kurulan vakfın birçok güzel ve hayırlı hizmetin yapılmasına vesile olduğunu belirten Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu, "Şanlı mazimizi istikbale taşırken, bağlı olduğu yüce ilkeler ve değerler adına, insan merkezli en kalıcı hizmetlerin verilebilmesi için yoğun çaba sarf ettik" dedi.
Göksu, “Vakıf çalışmalarında gönüllülük esas olduğu için birtakım zorlukların aşılmasında bakanlar kurulunca alınan ‘vergi muafiyeti kararı’ vakfımızın bundan böyle çalışmalarına önemli bir destek ve güvence oluşturacaktır. Kamu Yararı statüsünü alabilme şartlarını yerine getiren vakfımız 8 ay önce Maliye Bakanlığına bu hususta müracaatını yapmıştır. Maliye Bakanlığı da ilgili 8 bakanlık ve kuruma yazı göndererek vakfın kamu yararı adına çalışıp çalışmadığı sorulmuştur. Tüm raporların olumlu çıkması neticesinde Bakanlar Kurulunun 22.06.2015 tarih ve 2015/7906 sayılı kararı ve Cumhurbaşkanımızın onayıyla bu statüyü elde etmiştir.
İstanbul’da Genel Merkezi, Ankara’da Şubesi ve 13 il / ilçe temsilciliği ile hizmet veren Yeni Dünya Vakfı; hizmet ağını daha da genişletmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre Cumhuriyet döneminde kurulmuş vakıf sayısı 4.800 civarındadır. Bunlardan 262 tanesinde Vergi Muafiyeti söz konusudur. Bu 262 vakıftan bir tanesi de Yeni Dünya Vakfıdır. Elbette bu vakıf yöneticilerine ayrı bir sorumluluk yüklemektedir. Vakfımızın bu statüye kavuşmasında katkı veren, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, daha kalıcı ve hayırlı hizmetlerin hayata geçirilmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Yeni Dünya Vakfı Kamu Yararına Çalışan Vakıf Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Dünya Vakfı Kamu Yararına Çalışan Vakıf Oldu haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:20
 • Yatsı
  18:49
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı