ANTALYA HABERLERİ

Yeni Dünya Vakfı İl Temsilciliği açıldı

AA / Servet Tümer
27.02.2016 - 17:48Son Güncelleme :
AA / Servet Tümer

ANTALYA (AA) - Yeni Dünya Vakfının Serik ilçesinde bulunan il temsilciliğinin açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Vakfın Genel Başkanı Mahmut Göksu, Serik'te çok anlamlı bir gün yaşandıklarını söyledi.

Vakıf hizmetlerinin doğrudan insana yapılan hizmet olduğunu belirten Göksu, "Serik Belediye Başkanımız Serik'e belediyecilik anlamında çok güzel hizmetler yaparken gönül hizmeti olan vakıf hizmetlerini de çok güzel yapacaktır. Serik'e Antalya il temsilciliğini vermiştik. Bu vesile ile de Serik hem ilçeye hem de Antalya'nın tamamına hizmet etme şansını yakalamış oldu. İnşallah bu vesile ile insanlarımıza kalıcı ve güzel hizmetler yaparak eserler bırakılacaktır" dedi.

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık da Yeni Dünya Vakfı'nın bir üyesi olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Vakıf olarak temel amaçlarının insana yatırım yapmak olduğunu belirten Çalık, şöyle konuştu:

"Bunun en güzle örnekleri de gençlerimize yapılan destekler olmalı. Biz de bu doğrultuda öğrencilerimize burs olanaklarını geliştirmeye çalıyoruz. Hedefimiz ilk planda 100 öğrenciye vakfımız aracılığı ile burs vermek. Yine belediyemiz ve vakfımız işbirliği ile daha önce gidememiş vatandaşlarımız için bir umre programı yaptık. 160 vatandaşımızı bu ay umreye götürüyoruz. Daha sonra ise amacımız vakfımızın da yararlanabileceği bir gençlik kampı alanı oluşturabilmek. Yapacağımız istişare toplantılarını ve kamplarını burada yapabileceğiz. Biz Yeni Dünya Vakfı olarak sadece yerel olarak düşünmemeliyiz. Biz kültürümüz ve medeniyetimizin gereği tüm coğrafyalarda yaşayan insanlara hizmet vermeyi hedeflemeliyiz. Biz neslimizi ve insanımızı yetiştirmek ve bilinçlendirmek için çalışmalıyız. Bizler memleketimizin milletimizin emrindeyiz."

Konuşmaların ardından il temsilciliğinin açılışı yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Yeni Dünya Vakfı İl Temsilciliği açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Dünya Vakfı İl Temsilciliği açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı