Gündem Haberleri

  Yeni Doblo 17 bin 490 YTL’den satışa sunuldu

  Hürriyet Haber
  19.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz hafta ‘Avrupa’da 2006 yılının hafif ticari aracı’ seçilen yeni Doblo, Türkiye’de 17 bin 490 YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Yeni Doblo’nun Türkiye’yle eş zamanlı olarak Avrupa’da satışa sunulacak. Yeni yüzüyle Amsterdam’da düzenlenen fuarın tartışmasız yıldızı olan Doblo, beş farklı versiyonu ile göz doldurdu. Fuarda 1.9 Multijet ve 1.3 Multijet motorlu versiyonların yanı sıra doğalgazlı Doblo da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

  120 MİLYON EURO YATIRIM

  Türkiye’de pazara sunulduğu 2000 yılından bu yana 450 bin adedin üzerinde satılan Doblo, 5 yıl aradan sonra 120 milyon Euro’luk yatırımla yeni yüze ve özelliklere kavuştu. Alanında lider bir modelin mirasçısı olan yeni Doblo Cargo, daha çekici ve güçlü bir tasarım, performansı artmış yeni Multijet dizel motorlar ve daha işlevsel, çok yönlü yeni uzun şasi Cargo Maxi versiyonu ile daha iddialı olduğunu ortaya koyuyor. Bu yeni model, yük bölümüne erişim kolaylığı, verimliliği ve taşıma hacminin yanı sıra; rahatlığı, ergonomisi, düşük yakıt tüketimi ve işletim giderleriyle de sınıfında birinciliği kimseye bırakmaya niyetli değil.

  Yeni Doblo’nun önceki modele göre daha çok otomobil çizgisindeki şık görünümü ve kişilikli stili araca güçlü, sağlam ve çekici bir hava katarken, akıcı çizgiler ve fonksiyonel detaylara gösterilen özen ise aracın pratikliğini vurguluyor.

  Fiat Doblo’da Euro 4 standartlarına uygun dört motor bulunuyor. Bu motorlar, 105 beygir 1.9 Multijet, 75 beygir 1.3 Multijet, 77 beygir 1.4 fire ve 1.6 Natural Power (benzin ve doğal gaz). Dayanıklılık, yakıt ekonomisi ve düşük bakım giderlerinin yanı sıra yüksek tork değerleri de sunan bu motorlara ek olarak önümüzdeki günlerde değişken geometrili turboşarj ve partikül filtresi ile donatılmış iki yeni Multijet motor da pazara sunulacak. Bunlar 85 beygirlik 1.3 Multijet ve 120 beygirlik 1.9 Multijet motor olacak.

  Yeni Doblo, uzun şasi modeli Maxi ile yepyeni bir versiyona daha sahip. Doblo Cargo Maxi sahip olduğu özellikler ile uzun ve havaleli yükleri taşımak için de ideal. Yeni Doblo Cargo’nun standart şasi versiyonunun ise istihab haddi de standart tiplerde 625’den 730 kilograma, yüksek taşıma kapasiteli tiplerde ise 805’den 850 kilograma çıkarıldı. Doblo’nun yeni ürün gamı, 4 gövde seçeneği, 4 motor, 12 gövde rengi ve zengin donanım ve aksesuar seçenekleri ile farklı ihtiyaçlara cevap veriyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı