ADANA HABERLERİ

Yeni’den CHP’ye "Halktan Habersiz Halk Partisi" Tepkisi

IHA
28.02.2015 - 12:49Son Güncelleme :

AK PARTİ ADANA İL BAŞKANI FİKRET YENİ, "BEN CHP İL BAŞKANI BURHANETTİN BULUT’A ADANA’YI ÇIKIP GEZMESİNİ, ŞANTİYE ALANLARINI DOLAŞMASINI VE YETKİLİLERDEN BİLGİ ALMASINI ÖNERİRİM" DEDİ

IHA

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanı Fikret Yeni, CHP’nin genelde olduğu gibi yerelde de sadece hükümeti eleştirmeyi kendisine şiar edindiğini söyleyerek “Halktan habersiz ‘halk partisi’ olmasına alıştığımız CHP’nin hizmetlerden de habersizliğine sanırım alışmak zorundayız” dedi.
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut’un ‘Adana’ya hizmet yapılmıyor’ şeklindeki iddialarına cevap verdi. CHP’li Bulut’un “Adana’ya son 10 yılda çok kötülükler yapıldı. Firmalar Adana’dan kaçtı. Bu Adana’nın kötü yönetildiğini gösterir” şeklindeki iddialarının gerçekten çok uzak olduğunu söyleyen Başkan Fikret Yeni, “CHP’nin Adana il başkanı her fırsatta hükümetimizi eleştirmeyi kendine şiar edinmiş. Yani CHP’nin genel versiyonu yerel siyasete sirayet etmiş durumda. Halk’tan habersiz ‘halk partisi’ olmasına alıştığımız CHP’nin hizmetlerden de habersizliğine sanırım alışmak zorundayız” şeklinde konuştu.
‘AK BELEDİYECİLİK EKSİK’
Adana’nın sadece ‘AK Belediyecilik’ten yoksun olduğunu kaydeden Başkan Fikret Yeni, “Son 10 yıldır yerelde Adana’yı ‘AK Belediyecilik’ yönetmiyor. Adana’ya bir çivi dahi çakmayan büyükşehir belediyesinin maharetsizliğini görmezden gelip, bunu hükümete yüklemek mantığın dışında gelişen bir durum olsa gerek. Ben CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut’a Adana’yı çıkıp gezmesini, şantiye alanlarını dolaşmasını ve yetkililerden bilgi almasını öneririm. Bu sayede kendisinin bile şaşıracağı bir durumun ortaya çıkacağına garanti veririm. Ezbere konuşmak bulut üzerine yazı yazmaya benziyor. Şayet ‘Ben kendimi yoramam’ derse ben yatırımlarımızın dosyasını kendilerine ulaştırırım” dedi.
Hükümetin Adana’ya son 10 yılda ciddi yatırımlar yaptığını belirten Başkan Fikret Yeni, “Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Adana’da hizmetlerden ve yatırımlardan nasibini almaktadır. Halkımız bunu görüyor. Allah’ın izniyle bu hizmetler devam edecek. Bu kente bir çivi çakanı alkışlarız. Ama alkışlanacak bir şey varsa o da sadece hükümetimizin yatırımlarıdır.
Bu kentte bir şeyler kötü gidiyorsa onun sorumluları eleştirilir. Ama eleştirmeyi kendine bir görev olarak CHP işin sorumlularını, yani yerel yönetimleri eleştirmek dururken hükümeti eleştirmeyi tercih ediyor” diye konuştu.
‘TÜRKİYE AYAĞA KALKTI’
Açıklamasını sosyal medyadaki hesabından da açıklayan Başkan Fikret Yeni, şunları söyledi:
“Kısacası Türkiye ayağa kalktı, CHP hala oturuyor. Halk var CHP yok. Halk yok CHP var. İşte CHP’nin siyaset anlayışı budur. Biz hükümet olarak AK Parti olarak her alanda Türkiye’yi geliştirmenin çabası içerisindeyiz. Ve AK Parti olarak, attığımız adımlarla, yaptığımız ataklarla, kısacası büyükşehir belediyesinin yapması gereken, ama yapmadığı belediyecilik hizmetlerini de şehre dokunarak, yatırımlar yaparak Adana’mıza hizmet getirme gayretiyle çalışıyoruz. Bir yandan geçmişin yanlışlarını düzeltmeye çalışırken, bir yandan da yeni projelerle Adana’mıza yakışır şeyler inşa etmenin çabası içerisindeyiz. Biz istiyoruz ki bu şehirlerde çocuklar, kadınlar, yaşlılar yani tüm halkımız huzur içinde yaşasın.
Biz sonuç olarak CHP’nin bu yersiz ithamlarının amacını gayet iyi biliyoruz. Bunlar tabi beyhude uğraşlar. Sabırla kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Biz inşallah milletimizin hayır duası ve desteğiyle 7 Haziran’da hedeflediğimiz milletvekili sayısına ulaşarak, hizmetlerimizi arttırarak devam ettireceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Yeni’den CHP’ye "Halktan Habersiz Halk Partisi" Tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 12 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni’den CHP’ye "Halktan Habersiz Halk Partisi" Tepkisi haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı