YOZGAT HABERLERİ

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Tarafından Sorgun’a Yaptırılacak Okul İçin Çalışmalar Başladı

IHA
17.08.2015 - 19:10Son Güncelleme :
IHA

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun’un girişimleri sonucu Sorgun’da yapımı planlanan 20 derslikli ilk ve ortaokulun inşaat çalışmalarına başlandı.
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri tarafından Yozgat Valiliği ile imzalanan sözleşmenin ardından 2 milyon TL kaynak aktarılan okulun yapımı ile ilgili inşaat çalışmalarına başlandı. Sorgun Güzelyurt Mahallesi’nde kullanılmaz hale gelen Oral Bektaş İlköğretim Okulu yıkılarak yerine Yeni Çeltek ilk ve ortaokulu yapılacak. Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, beraberinde Sorgun İşletme Müdürü Halil İbrahim Akyel ile birlikte yıkım çalışmalarını yerinde inceledi.
Yeni Çeltek Okulu’nun bir an evvel yapılarak eğitim öğretime açılmasını istediklerini belirten Coşkun, “20 derslikli Yeni Çeltek İlk ve Ortaokulu, yerin yüzlerce metre altında çalışan maden işçilerinin alın terinin, emeğinin karşılığıdır. 2014 yılının Nisan ayında Yozgat Valiliği’nde okulun yapımı ile ilgili sözleşmeleri imzalayıp, gerekli olan 2 milyon TL ödeneği aynı zaman dilimi içerisinde valilik hesabına aktardık. Amacımız bir an evvel Yozgat’ın eğitimine katkı sağlayacak eğitim yatırımını hayata geçirmek, devamında yeni yatırımların temelini atmak istiyoruz. Okulun yapılacağı alandaki eski okulun yıkım çalışmalarını yerinde inceledik, gördük. Bizzat ben ve çalışma arkadaşlarım okulun yapımı ile ilgili süreci yakinen takip ediyoruz. Yozgat toprakları üzerine yapılacak olan bu eğitim yatırımı bizim için oldukça önemli. Bu okul yerin metrelerce altında emek veren, alın teri döken maden işçisi kardeşlerimin verdiği mücadelenin bir karşılığıdır. Biz bu karşılığın bir an evvel eğitim yuvasına dönüşmesinin gayretini yürütüyor, takip ediyoruz. Sorgun işletmemiz ile komşu olacak olan okulumuz inşallah bu bölgede ikamet eden yüzlerce çocuğun eğitim göreceği, bir ilim, irfan yuvası olacaktır” dedi.
Yozgat’ta kazandığını Yozgat’a yatıran, spordan eğitime, sanattan sosyal hayata ve daha pek çok alanda katkısı bulunan bir Yeni Çeltek profili oluşturmanın gayreti ile çalıştığının altını çizen Genel Müdür Osman Coşkun, “Yeni Çeltek zarar eden bir işletmeden kar eden bir işletmeye dönüştü. Allah’ın izni, başta işçi arkadaşlarım ve işletmenin ayakta durması için yoğun çaba sarf eden mesai arkadaşlarımın gayreti ile Yeni Çeltek bu gün farklı bir vizyona sahip, devletin kıymetli müesseselerinden bir tanesi oldu. İnşallah okulumuzun tamamlanması Yeni Çeltek isminin eğitim yuvasında yetişen yüzlerce, binlerce öğrenci ile yaşatılmasına vesile olmak bizim en önemli kazancımız olacaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Tarafından Sorgun’a Yaptırılacak Okul İçin Çalışmalar Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 19 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Tarafından Sorgun’a Yaptırılacak Okul İçin Çalışmalar Başladı haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
29 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:34
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı