YOZGAT HABERLERİ

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun, "Kadir Gecesi Hepimizin Birlik Ve Beraberliğimize Vesile Olsun"

IHA
12.07.2015 - 14:23Son Güncelleme :

YENİ ÇELTEK KÖMÜR İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRÜ OSMAN COŞKUN, KADİR GECESİ MÜNASEBETİYLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

IHA

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, İslam’da mübarek gün ve gecelerden en önemlisi olan “Kadir Gecesi”nin, tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olması dileğinde bulundu.
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın doruk noktasına ulaştığı mübarek bir ay olduğunu ve bu ay içerisinde bin aydan hayırlı Kadir Gecesinin bulunduğunu belirterek, “Toplumun sosyal yaralarını şifalı elleriyle saran zekat ve fitreleriyle arınma ve yenilenme bilincimizin tazelendiği rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ın sonuna yaklaşırken bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir gecesine erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu müstesna ve muazzez gecenin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir” dedi.
İslam alemi için büyük önem taşıyan ve nimetlerinin bol olduğu Kadir Gecesi inananlar için bir fırsat gecesi olduğunu vurgulayan Coşkun, “Tüm insanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin hepimizi birlik, beraberlik, bolluk, bereket, kazanç, yardımlaşma, paylaşma, dua, ziyaret, itibar, inanç, barış, mutluluk ikliminde birleştirmesini ve daha güzel bir geleceğe kapılar açmasını temenni ediyoruz. Bu duygularla tüm hemşehrilerimin Kadir Gecesini kutlar, bu gecenin ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa iyilik, güzellik ve hayır getirmesini dilerim” diye konuştu.
Son yıllarda Kerkük’te, Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Mısır’da, Arakan’da, Filistin’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde Müslümanların katledildiğini, göz yaşlarının sel olup aktığını belirten Coşkun; “Kardeşlerimize, insanlığa yönelik büyük bir soykırım ve zulüm uygulanmaktadır. Omuzlarımızdaki vebalin, yüreğimizdeki acıdan katbekat arttığı bu günlerde idrak edeceğimiz Mübarek Kadir Gecesi’nin öncelikle insanlık dramının sona ermesine, dinmese de acıların bir an evvel durmasına vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyor, Yozgatlı hemşerilerime sağlık, sıhhat ve dua dolu günler temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun, "Kadir Gecesi Hepimizin Birlik Ve Beraberliğimize Vesile Olsun" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun, "Kadir Gecesi Hepimizin Birlik Ve Beraberliğimize Vesile Olsun" haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:02
 • Akşam
  18:33
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı