"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yeni bir yol belirlemek

İnsanları kibarca ikna etmeye çalışmak, zorlamak veya baskı kurmaktan daha sağlıklı olabilir.

Her şeyden önce, konudan sapılmaması ve ilişkilerin bu temelle yürütülmesi, karşı tarafın yerinizin (yönetici, avukat, ebeveyn, eş, arkadaş vb olarak) hakkını verdiğinizi düşünmesine neden olacaktır.
Bu şekilde belli plan veya programlarınızı yürütmeniz daha kolay. Ayrıca işlerin daha kötüye gitmesi, başkalarının istek veya yol haritalarına göre hareket edilmesi ya da şansa bırakılması olasılığı da ortadan kaldırılmış olacaktır.
Hepinize keyifli günler...

KOÇ 21 Mart-19 Nisan

Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak şekilde hareket edebilir, bu alanlarda yenilenmek isteyebilirsiniz. Bu enerji önümüzdeki iki hafta boyunca ihtiyacı olan kişilere yardım etmenizi de kolaylaştıracaktır.

BOĞA 20 Nisan-20 May›s

Bugünlerde beceri ve yeteneklerinize güvenebilirsiniz. Kendinizi ispat edebilmeniz için uygun zamanlar. Yaptıklarınızla çevrenizin takdirini kazanabilirsiniz.

İKİZLER 21 May›s-21 Haziran

Tamamen sizden farklı planları olmasına rağmen, zamanınızın çoğunu diğer kişilerin istek ve ihtiyaçlarına yetişmek için kullanmanız, kendi hedeflerinize ulaşmanız konusunda size zarar veriyor olabilir.

YENGEÇ 22 Haziran-22 Temmuz

Gezegenler özgürlüğünüzü doğru şekilde kullanabilmeniz ve özgür hareket edebilmeniz için olanak tanıyor. Belli ilişki ve bağlantılarınızın gücünü, güvenilirliğini ve kalitesini gözden geçirmeniz gerekebilir.

ASLAN 23 Temmuz-22 Ağustos

Yeteneklerinizi ve kapasitenizi doğru değerlendirmeli ve kapasite aşımına neden olabilecek iş ya da herhangi bir konudan uzak durmalısınız.

BAŞAK 23 Ağustos-22 Eylül

Burcunuzdaki yeni ay önümüzdeki iki hafta içinde kendinizi ve amaçlarınızı yenilemeniz, durduğunuz yeri yeniden değerlendirmeniz için size şans tanıyacak.

TERAZİ 23 Eylül-22 Ekim

Belli strateji, plan veya amaçlarınızı gözden geçirerek aksi takdirde oluşacak duygusal patlamaların önüne geçebilirsiniz. Politik olmanız gereken günler.

AKREP 23 Ekim-21 Kasım

Yeni aktiviteler ve bağlantılar yolda. Aralarından bazıları faydalı ve uzun vadeli olacağı gibi, sizi gerçekten çok mutlu edebilir veya eğlendirebilir.

YAY 22 Kasım-21 Aralık

Ortaya çıkan yeni fırsatlara şans tanımalısınız. Aralarından bazıları şimdiye kadar karşılaştıklarınızdan daha büyük bir şeyi içeriyor olabilir.

OĞLAK 22 Aral›k-19 Ocak

Bazı konularda fark yaratmak isteyebilirsiniz. Ortam değişikliği ya da bulunduğunuz çevrenin dışına çıkmak, hatta sektör değiştirmek türünde gelişmelere açıksınız.

KOVA 20 Ocak-18 Şubat

Duygusal anlamda mutluluğunuzu ve duygusal ihtiyaçlarınızı başka kişilere bağlamak çok sağlıklı bir yol olmayabilir. Mutluluk içeriden başlamalı unutmayın!

BALIK 19 Şubat- 20 Mart

Belli bağlantılarınız ya da size bağlı iş veya kişiler yıpratıcı olmaya başlayabilir. Bu tür bağ ve bağlantılarla ilişik kesilmesi gündeme gelebilir.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI