« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni bir oyun mu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milli Takımlar Sorumlusu Selami Özdemir ve Menacer Can Çobanoğlu ‘‘Finlandiya maçındaki Çek hakemin yaptıkları hala hafızalarda. Şimdi de aldığımız duyumlara göre, Almanya ve Alman sponsorlar Moldova maçına Avusturyalı hakemi tezgahladılar’’ dedi.

<ı>Sponsorlar işbaşında

Yeni bir tezgah yeni bir oyun mu? Türk spor kamuoyu şimdi bir soruya yanıt arıyor. ‘‘Türkiye-Moldova maçının hakemi neden değiştirildi?’’ Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Selami Özdemir, ‘‘18 maç arasında sadece Türkiye-Moldova karşılaşmasının hakeminin değiştirilmesi midemizi bulandırdı’’ derken, A Milli Takım Meneceri Can Çobanoğlu da, ‘‘Grubumuzda iddiasını sürdürmek isteyen Almanya ve Alman sponsorlar, aldığımız duyumlara göre her türlü yolu deniyorlar’’ ifadesini kullandı.

<ı>UEFA yanlışlık diyor

Milli Takımlar Sorumlusu Özdemir, dün düzenlediği basın toplantısında geçen hafta İnternette, Türkiye-Moldova maçını İsrailli hakem Koren Dani'nin yöneteceğinin bildirildiğini hatırlatarak şöyle konuştu: ‘‘Ancak daha sonra, Pazartesi günü hakemin Avusturyalı Konrad Plautz olduğu resmi bir yazı ile bize iletildi. Hemen Erzik'e bunun nedenini sorduk. UEFA'dan gelen resmi yazıda olayın bir yanlışlıktan kaynaklandığı belirtiliyordu.’’

<ı>Fin maçını unutmadık

A Milli Takım Meneceri Can Çobanoğlu, olaya daha değişik bir boyut getirirken şu açıklamalarda bulundu: ‘‘Finlandiya ile oynadığımız maç hala hafızalarımızdan silinmedi. 3 penaltımızın verilmediği maçta Çek hakem Vaclav Krondl çaldığı profesyonelce düdüklerle oyunumuzun temposunu alt üst etti. Bu hakemin kariyerini daha sonra araştırdık. Ve gördük ki, kariyerinin sonuna gelmiş ve uluslararası platformdan çekilecek bir hakemmiş.

<ı>Nefes bile almazlar

Şimdi insanın aklına geçmiş Dünya kupalarında yaşanan ve herkesin ibretle hatırladığı Almanya ve Avusturya Milli Takımları'nın işbirliği geliyor. Ayrıca, hepimiz biliyoruz ki, Avusturya Federasyonu, Almanya Federasyonu'na sormadan kolunu bile kımıldatmaz. Bu durumu atı alan Üsküdar'ı geçmeden kamuoyunun ve yetkililerin dikkatine sunuyoruz. Ve herkesi göreve çağırıyoruz.’’CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler