« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni bir kadro ile yüksek hedefler

Anadolu Efes Basketbol Takımı'nın tecrübeli oyuncusu Kerem Gönlüm: "Yüksek hedefler için Anadolu Efes'in adı bile yeterli"

A.A
SON GÜNCELLEME

Anadolu Efes Basketbol Takımı'nın tecrübeli oyuncusu Kerem Gönlüm, bu sezon kulüp bütçesinde küçülmeye gidilerek oluşturulan kadroyla en iyi şekilde mücadele edeceklerini belirterek, "Yüksek hedefler için Anadolu Efes'in adı bile yeterli" dedi.

Kerem Gönlüm, lacivert-beyazlı takımda bu sezon yeni bir yapılanmaya gidildiğini ve kadroya bir çok genç ismin dahil edildiğini anlatarak, onlara yardımcı olacaklarını söyledi.

Takım olma yolunda önemli ilerlemeler sağlayacaklarına ve başarılı olacaklarına inandığını ifade eden milli basketbolcu, "Bu sezon bütçede küçülmeye gidildi ve yeni bir kadro oluşturuldu ama yüksek hedefler için Anadolu Efes'in adı bile yeterli. Çok fazla para harcayıp, yüksek bütçeli takımlar kurunca da bir şey olmuyor, bunu yıllardır yaşıyoruz. Sadece basketbolda değil, bunu her takım sporunda görüyoruz. İnşallah sakatlıksız, kazasız, belasız bir sezon geçiririz" diye konuştu.

Kerem Gönlüm, hem THY Avrupa Ligi hem de Beko Basketbol Ligi'nde çok zor takımlarla mücadele edeceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Biz elimizden geleni yapacağız ama işimiz kolay değil. Türkiye'de Fenerbahçe Ülker özellikle antrenör anlamında önemli bir adım attı ve kariyerli oyuncular getirdi. Taraftar desteği zaten üst seviyede. Galatasaray keza öyle. Oturmuş bir kadronun üstüne çok iyi takviyeler yaptılar ve Ergin (Ataman) Ağabey gibi bir koçları var. Banvit çok iyi bir takım kurdu. Beşiktaş yeniden yapılandı, iyi transferler yaptı. Bu sene güzel bir lig olacak. Biz de üst sıraları hedefleyeceğiz."

"Herkesin kendi kapısının önünü temizlemesi gerekiyor"

Tecrübeli oyuncu, A Milli Takım olarak Avrupa Şampiyonası'nda aldıkları kötü sonuç nedeniyle üzgün olduklarını dile getirerek, "Aslında çok istekliydik. Diğer milli takımların zayıf ve yıldızlarından yoksun olduğu bir turnuvaydı. Oraya giderken, final oynayıp madalyayla döneriz diye düşünüyorduk ama maalesef olmadı. Söylenecek çok fazla bir şey yok. Herkesin kendi kapısının önünü temizlemesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Şampiyonada isimlerin ön plana çıkartılarak, haksız eleştirilerin yapıldığını söyleyen tecrübeli oyuncu, "Bence hep beraber bir başarısızlık elde edildi. 'İşte ben orada iyi mücadele etmişim, bir başkası etmemiş gibi' yorumlara ben çok üzülüyorum. Başarısızsak, takım olarak başarısız olduk. Ben bireysel olarak iyi mücadele etmişsem, madalya kazanıp dönmedim. Hep beraber o kötü sonuçla döndük" diye konuştu.Türk basketbolunun gelişmesi açısından şampiyonadan dersler alınması gerektiğini vurgulayan Kerem Gönlüm, şunları kaydetti:

"Türk basketbolu için belki de önemli bir turnuva oldu. İnşallah Türk basketbolu açısından dersler alınır. Eleştiriler biraz haksız. Sportif başarı anlamında belki beklentinin altında kaldık ama sonuçta herkes orada bir emek verdi. Kimse kötü niyetli mücadele etmedi. Olmayınca, olmuyor. Başarısız sonuçlardan dolayı halkımızdan özür diliyorum ama Hidayet (Türkoğlu) dahil hepimiz çok istekliydik. Çünkü kendisi çok haksız eleştirilere maruz kaldı. Biraz emeğe saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum."

"Kendimi çok iyi hissediyorum"

Basketbolun kendisi için bir yaşam biçimi olduğunu vurgulayan 36 yaşındaki tecrübeli oyuncu, "Ben şu anda kendimi çok iyi hissediyorum. Basketbol sahasında olmak, o atmosferde bulunmak beni çok mutlu ediyor. Basketbol benim yaşam biçimim. Basketbol beni ne zaman bırakırsa ben de o zaman bırakacağım. O yüzden basketbolseverler beni izlemeye devam etsin. Benim bir yere gitmeye niyetim yok. Daha sonra da deneyimlerimi ve bilgilerimi Türk basketbolunda kullanmak istiyorum" değerlendirmesinde bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler