MALATYA HABERLERİ

Yeni Baskilliler Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneğinde Açılama

IHA
10.10.2015 - 15:13Son Güncelleme :

BİRAN ÖNCE ULAŞIM SORUNUMUZ GİDERİLMELİDİR.

IHA

Yeni Baskilliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Mustafa Naci Yağır, Malatya ile Baskil ilçesi arasında yaşanan ulaşım sorununun çözülmesini istedi.
Yeni Baskilliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Mustafa Naci Yağır, yaptığı açıklamada, derneğin gerçekleştirdiğini ilk kongra hakkında bilgi verdi. Baskillilerin sıkıntılarını çözme mücadelesine devam edeceklerini belirten Yağır, en büyük sorunun ise Malatya ile Baskil arasındaki ulaşım sorunu olduğunu ifade etti. Yağır, Malatya ve Baskil arasındaki ulaşım sıkıntısının giderilmesi amacıyla 2 adet feribotun hizmete girdiğini fakat bu çözümün de sıkıntıları tam anlamıyla çözmediğini gördüklerini belirtti. Yağır, "Feribotların insanımızın çileli ulaşım sorununa geçici bir çare olduğunu bizlere göstermiştir. Bölgemize kazandırılan her iki feribot ve daha önce faal olarak çalışan diğer 2 feribotun çalışmalarının belli saatlerde olmasından dolayı ulaşım sorununa kesin mahiyette çare olmadı. Bu nedenle feribotların çalışma saatlerinin, usul ve esaslarının düzenlenmesi, feribotların faaliyet gösterdiği alanların çevre düzenlemesinin yapılması, bilet fiyatlarının düşürülmesi, dört feribottan bir tanesinin Baskil tarafında bekletilmesi, kış aylarında saat 21:00’ e kadar, yaz aylarında ise saat 23:00’e kadar seferlerin düzenlenmesi gerekmektedir. Özellikle yeni hizmete giren feribotların işletimi kesinlikle özel sektöre verilmeyip, belediye tarafından diğer feribotlarla her gün bir feribotun çalışması şeklinde, sıraya konmadan karşılıklı aynı anda seferlerin gerçekleşmesi gerekiyor. Sabahın ilk saatlerinde ve akşam son seferleri 30 dk veya 60 dk aralıklarla yapılarak yolcuların iskelede fazla bekletilmesi de vatandaşlardan gelen taleplerdir" dedi.
Talepleri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır’a ulaştırdıklarını ve bu sorunun giderilmesi için söz aldıklarını belirten Yağır, "Verilen sözlerin henüz tutulmaması nedeniyle aynı sorunlar devam etmekte. Ayrıca çalışma saatleri dışında hemşehrilerimiz, hastalarını hastanelere götürmede sıkıntı çekmektedirler. Ulaşım sorunun kesin çözümü ise mevcut demir yolu köprüsü üzerinde yapılacak, çift katlı kara yolu köprüsünün yapılması ile mümkün olacağını düşünüyoruz. Nitekim Dernek yönetimi olarak mevcut demir yolu üzerinde bir takım inceleme ve araştırmalar yaptırdık, inceleme neticesi elde ettiğimiz verileri basınımız aracılığı ile kamuoyu ile paylaştık. İnceleme ve araştırmalarımızda, yapılacak kara yolu köprüsünün maliyetinin 22 milyon TL olduğunu ve kara yolu köprüsünün yapılmasında bir engelin bulunmadığı görülmüştür. Feribotların suya indirilmesi için 10 milyon TL para harcandığı bilinmektedir. 22 milyon TL harcayarak hemşerilerimizin ulaşım sorununa kesin mahiyette çözüm bulunabilir" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Yeni Baskilliler Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneğinde Açılama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Baskilliler Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneğinde Açılama haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:57
  • Guneş
   06:34
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:25
  • Akşam
   17:49
  • Yatsı
   19:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı