Dünya Haberleri

DÜNYA

  Yeni aşklara yelken açtılar

  Muammer ELVEREN/PARİS
  16.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme: 16.10.2007 - 00:33

  Paris’te konuşulan son dedikodulara göre Sarkozy ve eşi Cecilia, yeni aşklara yelken açtı. Sarkozy son dönemde sık sık yelkenci Maud Fontenoy ile bir araya gelirken, Cecilia’nın da İsviçre’nin Cenevre kentinde sevgilisiyle buluştuğu öne sürülüyor.

  PARİS, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin eşi Cecilia’dan boşanmaya hazırlandığı söylentileriyle çalkalanıyor. Elysee Sarayı’nın basın toplantılarında bile bu dedikodular gündeme geliyor. Elysee’nin ’yorum yok’ açıklamalarına inat Fransız basını ve internet siteleri söylentiden geçilmiyor.

  Fas’a da gitmiyor

  Sarkozy, uzun bir süredir eşiyle birlikte görüntülenmedi. Fransa Cumhurbaşkanı’nın geçen hafta Bulgaristan’a bile yalnız gitmesi söylentileri körükledi. Çünkü Bulgar hemşirelerin Libya’dan kurtarılmasında önemli rol oynayan Cecilia’nın hiç olmazsa Sofya’ya gidebileceği söyleniyordu. Derken, Cecilia Sarkozy, cumartesi günü Paris’te yapılan Dünya Ragbi Şampiyonası’nda İngiltere ile oynanan maçta da eşini yalnız bıraktı. Dün de Cecilia’nın Sarkozy’nin gelecek hafta Fas’a yapacağı geziye katılmayacağı açıklandı.

  Cenevre’de göründü

  Basın Cecilia haberleriyle çalkalanırken first lady, yaklaşık bir aydır Fransa’da ortalıkta görünmüyor. En son yaklaşık bir ay önce yakın arkadaşı Adalet Bakanı Rachida Dati ve kızlarıyla eski eşinin cenazesine katılırken görüntülendi. Sonrasında İsviçre’nin Cenevre kentindeki lüks bir otelde sevgilisiyle buluştuğuna dair iddialar gündeme geldi.

  Sarkozy yelkenciyle

  Sarkozy’nin hem de bir yelkenciyle yeni bir aşka yelken açtığı konuşulur oldu. Sarkozy, Atlantik ve Pasifik Okyanusu’nu tek başına geçtiği için 12 Temmuz’da "Şeref Nişanı" taktığı Maud Fontenoy ile sık sık bir araya gelmeye başladı. İkili, 23 Ağustos’ta Finistere bölgesinde bir denizcinin cenazesine birlikte katıldı. 7 Eylül günü "Dünya Ragbi Şampiyonası"nın açılış maçına da beraber katıldılar.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı