Teknoloji Haberleri

  Yeni Android'den kötü haber

  PC World
  10.10.2011 - 09:38 | Son Güncelleme:

  Google, Samsung’un akıllı cep telefonlarında ve tablet bilgisayarlarında kullanılacak olan Android işletim sisteminin en son versiyonu olan Dondurmalı Sandviç’in tanıtım tarihi erteledi.

  Cuma günü kamuoyuna sunulması bekleenen Dondurmalı Sandviç, tüketicinin merakle beklediği en yeni teknolojilerden biri. Yeni işletim sistemi, Android’in akıllı telefonlarda kullanılan Gingerbread ve tablet bilgisayarlarında kullanılan Honeycomd adlı versiyonlarını bir araya getiren ilk yazılım olacak.

  Dondurmalı Sandviç’in Cuma günü ABD’nin San Diego kentinde düzenlenenecek etkinlikte, Samsung’un en yeni akıllı telefonuyla sunulması bekleniyordu. Ancak iki şirlet ortak alınan kararla bu etkinliğin ertelendiğini duyurdu.

  Yapılan ortak açıklamada, “Bu zamanın yeni ürünleri sunmak için doğru olmadığına kanaat getirdik. Yeni tarih kısa bir süre içinde açıklanacak” denildi.

  Google’ın bir sözcüsü ise etkinliğin Apple’ın efsanevi CEO’su Steve Jobs’ın ölümünün ardından, Jobs’a duyulan saygıdan dolayı alındığını belirtti.

  Buna rağmen, Google ve Samsung Dondurmalı Sandviç için belirlenen tarihin gerisinde kalmayacak. Google Başkanı Eric Schmidt, yazılımın Ekim/Kasım döneminde piyasaya sunuluacağını önceden açıklamıştı.

  Öte yandan, Samsung’un Dondurmalı Sandviç’le beraber tanıtacağı ve Nexus One ile Nexus Prime’ın bir üst modeli olarak tahmin edilen yeni telefonun, hiçbir tuşa sahip olmayacağı belirtildi. Tersine, telefonun tüm tuşları dokunmatik ekranı üzerinde olacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı