"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Yenge hoş geldin İstifa et, bu ne ya? G.SARAY-

Yenge hoş geldin İstifa et, bu ne ya?G.SARAY-Denizlispor maçı öncesindeyiz. G.Saray’ın Numaralı Tribün girişi tarafındayız. Aynı zamanda Şeref Tribünü ve Basın Tribünü’ne giriş de bu taraftan yapılıyor Ali Sami Yen’de.

Kameralar Ergun Gürsoy’un eşinin stada gelişini kaydediyor. O sırada biri saygıyla yaklaşıyor Gürsoy’un eşinin yanına ve ‘Yenge hoş geldin’ diyor.Maç sonrası, kameralar aynı noktada bu kez Ergun Gürsoy’u takip ediyor. Bir şahıs bağırıyor Gürsoy’a: ‘İstifa et, bu ne ya?..’ Bakıyoruz, maçtan önce ‘Yenge hoş geldin’ diyen kişi... 90 dakika nelere kadir, öyle değil mi? Bu konuya Erman Toroğlu’nun dikkat çektiğini de belirteyim, ayıp etmiş olmayayım.Bu noktadan hareketle bir şeyler söylemek durumundayım. Pazar gecesi futbol programlarında ligde lider olan G.Saray’da taraftarın niye böyle bir tepki gösterdiği konuşuldu durdu.Maçları tribünden seyreden biri olarak konuya açıklık getireyim. Taraftarın tepkisi futbol takımına değil, yönetime; önce bunu net bir şekilde anlayalım.Taraftar kendisine yalan söylendiğini, verilen sözlerin tutulmadığını, açıkçası kandırıldığını düşünüyor.10 yılda 7 şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi Kupası, müthiş stat sözü vererek gelen yönetimin bugün durduğu nokta belli.Taraftar bu sezon Ali Sami Yen’deki ilk maçta ne istediğini açıkça belli etmişti. Pankartlar aracılığıyla sordu: ‘Ribery nerede?’, ‘Sahip Som nerede?’, ‘Seyrantepe nerede?..’Tribün yalanı affetmez, bu böyledir lamı cimi yok. Belli tribün gruplarının, gelirleri kesildiği için böyle davrandığını söyleyenler de var. Üst gelir grubunun takıldığı Numaralı Tribün’de maç seyredenlerin de mi kulüpten avantası vardı ve avanta muslukları kesildi diye böyle davranıyorlar?.. Saçma ki ne saçma!Ekmekspor’u tutuyorumALİ Sami Yen dışında, maç öncesinde çekilmiş görüntüleri yayınlıyor Lig TV. Genellikle çocukların yüzlerini tuttukları takımın renginde boyayan elemanlar türedi ya son dönemde, onlardan biri görev başında.Muhabir yaklaşıyor ve konuşmaya başlıyorlar. Muhabir konuştuğu kişiye G.Saraylı muamelesi yapıyor ama adamda bir sıkıntı seziliyor. Sonunda baklayı ağzından çıkarıyor: ‘G.Saraylı demeyelim isterseniz.’Ya ne diyelim?Fenerbahçeliyim de ben...Eee, G.Saray maçına gelmişsin ama.Ekmekspor ağbi; ben Ekmekspor’u tutuyorum!..Yeni bir kavram: Sanal faulTELEGOL’de futbol alemine yeni bir kavram kazandırıldı: Sanal Faul. Daha doğrusu, Gökmen Özdenak önce: ‘Sanal şova bile düdük çalınıyor Şükrü Saracoğlu’nda’ dedi, sonra ‘sanal faul’e dönüştü kavram.Bu da şöyle oluyor: F.Bahçe takımı, saha ve seyirci avantajını kullanarak maç içinde G.Saray’a veya Beşiktaş’a çalınmayacak pozisyonlardan serbest vuruş kazanmayı beceriyor.Hakem üstünde etki yaratarak elde edilen bu faullere de ‘Sanal faul’ deniyor. Böyle bir şey işte...ÖZLÜ SÖZLERBence cumartesi Gerets de oruçluydu. (Erman Toroğlu)

X