« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yener: Seçim maddesi olmayacak

Trabzonspor Yönetim Kurulu genel sekreteri Hasan Yener Radyospor'da yayınlanan Özgür Sancar'la Haber Özel programına konuştu. Beşiktaş karşısında uğranılan 2-0'lık yenilginin ardından taraftar tepkisini yorumlayan Yener, 5 Aralık'ta yapılacak kongrede "seçim maddesi"nin de olmayacağını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş maçı sonrası yapılan toplantının taraftarın tepkisi üzerine yapılmadığını vurgulayan Yener, "Her zaman maç sonrası yapılan rutin durum değerlendirme toplantılarımız olur. Bir araya gelir maçı konuşur ve yapacaklarımızı değerlendiririz. Bu da öyle bir şeydi. Bir araya geldik, oturduk konuştuk. Bunlar maç sonrası yaptığımız işler." dedi.

Taraftarın maç sonrası tepkisini de yorumlayan Yener, "Taraftarlarımızın bu kadar güzel bir maçtan sonra kaybetmelerinden dolayı bu şekilde tepki göstermelerini doğal karşılıyorum. Son derece medeni bir tepkiydi. Herhangi bir taşkınlık yoktu. Taraftarımızın Trabzonspor'a yakışır bir davranışı vardı. Onu eleştirme yönünde bir düşüncemiz yoktu." şeklinde konuştu.  

Genel Kurala seçim maddesi konulacak mı sorusuna  Yener şu cevabı verdi, "Bildiğiniz gibi 5 Aralık'ta genel kurul kararı almıştık. Halk arasında mali genel kurul olarak bilinen olağan genel kurul yapılacak. Ancak bu genel kurula bir seçim maddesi eklemeyi düşünmüyoruz. Böyle bir şey yok. Amacımız Trabzonspor'un daha iyi bir yere gelmesi için faaliyetlerde bulunmak. Bir iki mağlubiyette duygusal ve tepkisel karar vermek yanlış. Yönetim murulumuzda şu anda böyle bir kongre düşüncesi yok."

Yönetim kurulu olarak takıma ve kadrolarına güvendiklerini vurgulayan Yener şöyle devam etti, "Biz takımımıza ve kadromuza güveniyoruz. Aldığımız bu sonuçların şöyle bir mazereti olabilir ki iyi bir kadromuz var, iyi de futbol oynuyoruz. Ama bunu skora yansıtamıyoruz. Tek eksiğimiz bu. Ama Trabzonspor'un şu andaki kadrosunda forvette oynayan çok yetenekli oyuncuları var. Gökhan belki formsuz, belki gol yollarında gol vuruşlarında etkili değil ama hiç kimse unutmasın ki bu ligin gol kralı. Umut son derece gayretli, etkili, bir çok pozisyona da girdi. Ancak Beşiktaş kalecisi Hakan'ın da olağanüstü performansı sonucu belirleyen unsurlardan biri oldu. Beşiktaş ilk yarı boyunca kalemize atak bile yapamadı. Ama böyle bir maçı bu skorla kaybetmek tabiki taraftarlar gibi bizi de çok üzdü. Ama hayat devam ediyor. Bundan sonra çalışmalarımıza devam edip, gol yollarındaki bu eksikliği nasıl gidereceğimizi, öncelikle teknik kadro, futbolcu arkadaşlar, daha sonra yönetim kurulu üyeleri olarak bize düşen ne olursa, gerekli çalışmaları yapacağız."

 Hugo Broos'un geleceğinin ne olacağı yönünde beklentilerin olduğunun da hatırlatılması küzerine Trabzonspor Yönetim Kurulu Genel Sekreteri, "Kötü sonuçlarda tartışılacak konulardan biri de teknik direktördür. Ancak bu maça baktığınızda, teknik direktörün herhangi bir hatası veya yanlışıyla bu maç kaybedilmiş değil. Bu maç futbolda ender rastlanan maçlardan biri. Farklı kazanacağınız bir maçtı. Oyun üstünlüğü tamamen bizde, pozisyon zenginliği bizde, ancak kalemize gelen üç pozisyonun ikisi gol oluyor. Bu böyle bir maç oldu. Futbolda bu bir daha yaşanır mı derseniz, nadir yaşanır bir olay." ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.