Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Yenemeyeceğimiz takım yok"

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, “İtalya'daki turnuvada gösterdiğimiz performansı olimpiyatlarda da sahaya yansıtabilirsek yenemeyeceğimiz takım yok” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karabıyık, Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası kura çekiminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 2012 Londra Olimpiyatları hazırlıkları kapsamında İtalya'da Alassio Edison Cup Turnuvası'na katılan ve 1. olan (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın durumunu değerlendiren Karabıyık, “Bu bir hazırlık turnuvasıydı. Olimpiyatlarda diğer grubun iki favori takımıyla karşılaştık. Rusya ve İtalya bizim grubumuzda değiller, ama kendi grubumuzda ilk 4 takım arasına girmemiz halinde bu iki takımla karşılaşacağız” diye konuştu.

Turnuvada Neriman Özsoy'un yer almadığını, Neslihan Darnel'in de ufak bir sakatlığı olduğu için yedek olduğunu anımsatan Karabıyık, sözlerine şöyle devam etti:
“İtalya karşısında da iki set alıp turnuva birinciliği garantilenince, biraz daha değişiklik yaparak yedekler oyuna sürüldü. Önemli olan bu performansı olimpiyatlarda sahada gösterebilmek. Bunu başarabilirsek yenemeyeceğimiz takım yok. Oraya gelen takımlar da bizi yenebilecek seviyede. Bu tür turnuvalarda tek maçın bile çok önemi var. Grupta belki maç kaybedebilirsiniz, ama sonraki turda tek maçı kaybetmek eve dönmek anlamına geliyor. Bu nedenle en üst seviyede oynamalıyız. Dilerim her maçta o performansı sahaya yansıtabiliriz.”

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın moral ve motivasyonunun üst düzeyde olduğunu dile getiren Karabıyık, “Olağanüstü istekliler. Son iki yıldır kızlarla yaptığımız konuşmaların tümü olimpiyat isteği üzerineydi. Şu anda onların dünyasındaki en önemli olay orada olmak ve en iyi sonucu elde edebilmek. Çok müspet sonuçlar olabilir, dilerim kaygı ve baskı altında olmadan en iyi sonucu elde edebilecek şekilde oynarız” dedi.

“Genç kızlardan en azından bir final bekliyoruz”

Karabıyık, 18-26 Ağustos 2012 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek “Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası”na da değinerek, şöyle konuştu:
“Bu tür turnuvalarda bir hedefiniz varsa, rakiplerinizle er ya da geç bir yerlerde karşılaşıyorsunuz. Bu karşılaşma bazen kolaydan zora doğru olduğunda avantaj olabiliyor. Bazen de iyi bir takımla ilk maçı oynayıp rahatlayarak devam edebiliyorsunuz. Genç takımımız, geçen yıl yıldızlarda Avrupa ve dünya şampiyonu olan takımdan oluşuyor. Bu yıl bir yaş büyüyerek genç kategorisine geçtiler. Onlardan en azından bir final bekliyoruz. Herhangi bir şanssızlık olmazsa, ev sahibi olduğumuz şampiyonada final oynayıp iyi bir sonuçla bitirmeyi arzu ediyoruz.”

Türkiye'nin spor organizasyonları konusunda olağanüstü tecrübeli bir ülke olduğuna dikkati çeken Erol Ünal Karabıyık, “Federasyonumuzun organizasyon yeteneği genel olarak hem Avrupa, hem de uluslararası federasyon tarafından takdir ve övgü almakta. Bu organizasyonun da başarıyla gerçekleşeceğinden şüphemiz yok” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz