« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Yenemeyeceğimiz takım yok"

Fenerbahçe Ülker'in transferi Sarunas Jasikevicius, sarı-lacivertlilerin THY Euroleague Top 16’da eşleştiği rakipler için "Yüzde yüz kendimizi verdiğimiz sürece bu rakipler arasında yenemeyeceğimiz takım yok" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Ülker’in yeni transferi Sarunas Jasikevicius, Litvanyalı her erkek çocuğu gibi kendisinin de ilk yaptığı şeyin basketbol oynamak olduğunu söyledi.  6 yaşında basketbol topunu eline aldığını ve bir daha hiç bırakmadığını söyleyen Jasikevicius, "Böyle bir kültürün parçası olmak çok önemli" dedi.

Fenerbahçe’yi transferden önce de çok iyi tanıdığını belirten Jasikevicius, "Karşılıklı oynadığımız için Fenerbahçe’yi iyi tanıyordum. Ne kadar büyük bir kulüp olduğunu ve ne kadar büyük bir taraftarı olduğunu biliyorum ama şimdilik çok fazla yorum yapamıyorum. Henüz bunun için çok erken. Zaman içinde daha detaylı yorumlar yapabilirim" dedi.

Litvanyalı oyuncu taraftarlar için ise ,  "Eski zamanları çok iyi biliyorum. Milli maçlarda boş tribünlere oynardık Türkiye’de. Türkiye’de inanılmaz bir değişim var. Dünya Şampiyonası’nın da bunda etkisi vardır sanırım. Bizim takımda çok iyi gidiyor ve bizim de başarımız var. Başarılarımız arttıkça taraftarın desteği de artacaktır" şeklinde konuştu.

Takım içindeki görevleri hakkında bilgiler de veren Jasikevicius, "Saha içindeyken pozisyonum itibariyle görevim, koçun bana verdiği taktikleri diğer 4 arkadaşa aktarmaktır. Görevim, elimden geldiğince herkese doğru mesajı verip, en agresif ve maksimum performansı süre içinde elde etmek. Elimizden geldiğini yapmaya çalışıyoruz. Saha dışında ise sakin bir insanım" dedi.

Euroleague Top 16 kuralarını ve rakiplerimizi de değerlendiren yıldız oyuncu, "Kura çekimi belli bir mantığa göre yapılıyor. Aynı ülkeden takımlar eşleşemiyor vesaire... Bizim grubumuz için şunu söyleyebilirim: Yüzde yüz kendimizi verdiğimiz sürece bu rakipler arasında yenemeyeceğimiz takım yok. Dengeler ortada ve bunun da bilincindeyiz. Çok güçlü takımlarla 6 maçlık süreçte çok çalışıp elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. Grubun seri başı takımı Olympiakos’u diğer takımlardan ayrı tutmadığını belirten Jasikevicius, "Sadece Olympiakos olarak değil de genel olarak bakmak istiyorum. Kaunas için de aynı şey geçerli. Büyük bir seyirci kapasiteleri var. Valencia da çok önemli. Top 16’daki takımların hepsi çok önemli" dedi.  Fenerbahçe Ülker’in çok yetenekli bir takım olduğunu belirten Jasikevicius, "İyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Önümüzdeki maçlara tek tek bakarak devam etmeliyiz. Bu şekilde devam edersek başarılı oluruz" diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker Teknik Direktörü Neven Spahija’dan "Kariyerim adına çok büyük katkıları olan bir koç" diyerek söz eden Jasikevicius, İstanbul ve Türkiye hakkında ise, "Gelmeden önce çok fazla bir fikrim yoktu. Sadece maçlar için gelmiştim ve sadece Avrupa yakasında bulundum. Bu tarafa da hiç gelmemiştim. Yeni şeyler öğrenmek beni güçlendiriyor" dedi.

Son olarak taraftarlara da mesaj veren Jasikevicius, "Büyük bir kulübün parçası olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Başarı için çok önemli bir kulübümüz ve taraftarımız var onlardan tek ricam maçlara gelmeye devam etsinler ve bizi desteklesinler" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz