Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yeminine sadık kalmadı

  Hürriyet Haber
  22 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 22 Mart 1999 - 00:01

  Bakırköy - Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde hizmetli olarak çalışan Arif Sönmez, parkinson hastalığına yakalanan 17 yıllık eşi Türk*an Sönmez'den boşanmak üzere dava açtı. Aralarında geçimsizlik olduğunu söyleyen Arif Sönmez, hakimin sorusu üzerine ’’Söylediklerimi anlamıyor, istediklerimi yerine getiremiyor’’ dedi.

  Bakırköy 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına Arif Sönmez (41), boşanmak istediği eşi Türk*an Sönmez (34) ile çiftin kızları Serap (16) ve Selma (15) katıldı. Türk*an Sönmez duruşmanın başlangıcında h*akimin kimlik tesbitine yönelik sorularını cevaplamakta güçlük çekti. Tutuk konuşan ve soruları algılamakta zorlanan Sönmez, hakimin ‘Rahatsız mısın kızım?’ sorusu üzerine parkinson hastası olduğunu söyledi. 'İyi günde ve kötü günde' diye başlayan evlilik yeminini unutan Arif Sönmez ise eşiyle aralarında geçimsizlik olduğunu ve anlaşamadıklarını söyledi. H*akimin ’’Parkinson hastası diye mi boşanmak istiyorsun’’ sorusu üzerine ‘‘Evet, söylediklerimi zaman zaman anlayamıyor. Birşey istediğimde çok geç yerine getiriyor’’ dedi.

  Eşiyle altı aydır ayrı yaşadıklarını belirten Türk*an Sönmez babasının evinde kaldığını belirterek eşinden aylık 15 milyon lira nafaka istedi ve çocuklarının velayetini babalarına bıraktı. H*akim, Türk*an Sönmez'in kendi iradesiyle mi yoksa hastalığının etkisiyle mi ayrılmak istediğinin tesbiti için duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı