GeriFutbol Yemin ederim alkol yoktu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yemin ederim alkol yoktu

Yemin ederim alkol yoktu
refid:21392174 ilişkili resim dosyası

Henüz 26 yaşında kalp krizinden hayatını kaybeden Eskişehirsporlu futbolcunun ev arkadaşı Hürriyet Gücer: “Yemin billah ederim alkol falan almadı... Zaten meyve suyu ve çay dışında bir içeceğimiz yok...”

ÖNCEKİ gece geç saatlerde gelen bir haber, Türk futbolunu yasa boğdu. Eskişehirspor’un 26 yaşındaki savunma oyuncusu Ediz Bahtiyaroğlu, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yummuştu. İlk şok atladıldıktan sonra dün gün boyu genç futbolcunun ölüm nedeni tartışıldı. Antrenman yorgunluğundan ve bunun üzerine almış olabileceği ilaç ya da alkolden bahsedildi.

Hürriyet Hürriyet'in tweetleri yürekleri dağladı

Bu konuda en doğru bilgiyi, talihsiz futbolcunun en yakınındaki isim verebilirdi. Bu nedenle Ediz’in hem takım hem de ev arkadaşı Hürriyet Gücer ile konuştuk. Kırmızı siyahlı futbolcu, ağlamaklı olarak telefonunu açarken kesik kesik konuşabiliyordu:

EDİZ BAHTİYAROĞLU İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ / FOTO GALERİ

EDİZ İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ / WEB TV

Kader arkadaşım gözümün önünde öldü

“Konuşamıyorum…  Anlatamıyorum.
Ne söylesem bilemiyorum ki?
Kader arkadaşım gözümün önünde can verdi….
Fenalaştı ve düştü.
Nefes alamıyordu.
Acilen ambulans çağırdık ama kurtaramadık...
Yemin billah ederim alkol falan yoktu. Biz bir aileyiz aramızda böyle bir şey olur mu? Ne alkol ne başka bir şey. Zaten meyve suyu ve çay dışında bir içeceğimiz yok.
Sadece iki gündür üzerinde bir yorgunluk hissettiğini söylüyordu.”
Hürriyet işte böyle konuşurken, otopsi yapan doktorlar ise genç futbolcunun antrenman sonrası yorgunluk nedeniyle enerji içeceği ve meyve suyu içtiğini ifade ettiler.

Hürriyet FUTBOL DÜNYASI EDİZ İÇİN BİRARADA

Servet’e “Çok yorgunum” demiş

ESKİŞEHİRSPOR Kulübü doktorları, Ediz Bahtiyaroğlu’nun antrenmanda rahatsızlanmadığını, kendilerine herhangi bir şikayette bulunmadığını, sadece düz koşu sırasında birlikte koştukları Servet Çetin’e “Kendimi çok yorgun hissediyorum” dediğini söyledi.

Kırmızı siyahlı kulübün sağlık kurulu başkanı Dr. Aytekin Aykın, Mersin İY maçı ardından futbolculara izin verildiğini belirterek, “3 gün sonra futbolcular tesislerde bir araya geldi. Akşam da antrenmana çıktılar.

Ediz Bahtiyaroğlu, diğer futbolcular gibi antrenmanını tamamlayıp evine gitti. Gece evinde rahatsızlanmış.

Ediz, sadece düz koşu yaparken birlikte koştuğu takım arkadaşı Servet Çetin’e ’Kendimi çok yorgun hissediyorum’ demiş. Bununla ilgili bize ya da başka bir kişiye bir şey söylememiş” açıklamasında bulundu.

Hürriyet ÖLDÜREN SPOR DEĞİL GİZLİ KALP

Kalp hastalığı ailesinden miras

Ediz’in anne tarafından 3 yakınını da kalp rahatsızlıklarından kaybetmesi, ‘Ölüme bile bile mi gitti’ sorusunu gündeme getirdi.

KALP krizinden hayatını kaybeden Ediz Bahtiyaroğlu’nun ölümünün ardından ürpertici bir gerçek ortaya çıktı. Genç futbolcunun yakınları, anne tarafından genetik olarak gizli kalp hastalığı bulunduğunu belirttiler. Ediz’in anne tarafından üç yakınının da aynı kalp rahatsızlığı yüzünden hayatını kaybettiği belirtildi.
Ailesinde kalp hastalıkları bulunan kişilerin aktif futbol oynamaları büyük bir tehlike oluşturuyor. Eskişehirsporlu futbolcunun, bu büyük riski bilmesine rağmen neden futbol oynamaya devam ettiği çok tartışılacak gibi görünüyor. Nitekim yakın geçmişin unutulmaz futbolcularından Orhan, Reşit ve İrfan Kaynak kardeşlerin üçü de kalp krizinden hayata veda etmişlerdi.

Vedası Türk futbolunu buluşturdu

Ediz’i son yolculuğuna Ersun Yanal’dan Aykut Kocaman’a, Serdar Kurtuluş’tan Orhan Şam’a kadar yeşil sahaların pek çok ünlü ismi uğurladı.  

GEÇİRDİĞİ kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Eskişehirsporlu Ediz Bahtiyaroğlu’nun cenazesi, dün Bursa’da toprağa verildi. Önce Eskişehir’de yapılan törenin ardından genç futbolcunun cenazesi, Bursa’daki baba evine getirildi. Cenaze, daha sonra Ulucami’ye götürüldü. Cenaze törenine futbolcunun ailesi ve yakınlarının yanı sıra Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, daha önce Ediz ile Ankaraspor’da çalışan, F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, teknik direktör Ziya Doğan, futbolcular Necati Ateş, Servet Çetin, Serdar Kurtuluş, Orhan Şam, Özer Hurmacı, Adem Koçak, Baki Mercimek ve Ankaragücü eski Başkanı Ahmet Gökçek de katıldı.

O forma müzeye kaldırılsın

İmza töreninde Ediz’in formasını giymesi espri konusu olan Necati çok özel bir öneride bulundu.

EDİZ’in, önceki gün yaşanan ‘forma tesadüfü’ sonrası hayatını kaybetmesi en çok Necati Ateş’i yaraladı. Acı haberin ardından telefonla ulaştığımız Necati konuşamayacak kadar kötü olduğunu söyledi ve ancak tek bir soruya yanıt verebileceğini ifade etti. Biz de kendisine “İmza töreninde sırtına geçirdiğin ve aranızda espri konusu olan Ediz’in forması ne olacak?” diye sorduk.

Necati’nin cevabı oldukça duygusal ve etkileyiciydi: “O formaya kimseyi dokundurtmam. Benim gönlümden geçen tek bir şey var. O da sevgili kardeşimin formasının bir daha kimse tarafından giyilmemesi ve Eskişehirspor’un müzesine kaldırılmasıdır.”
Fatih SABOVİÇ

Neden bu kadar çabuk defnedildi?

EDİZ Bahtiyaroğlu, önceki gece geç saatlerde geçirdiği kalp krizi ile hayata gözlerini yumdu. Bu nedenle çoğu kişi de acı haberi dün sabah saatlerinde aldı. Ancak buna karşılık, genç futbolcu, ölümünün üzerinden 24 saat bile geçmeden toprağa verildi. Öğle saatlerinde Eskişehir’de yapılan tören sonrası naaşı hemen Bursa’ya götürülerek ikindi namazının ardından defnedildi.

11 kez milli oldu

· Ediz Bahtiyaroğlu 2 Ocak 1986 tarihinde Sırbistan sınırları içinde yer alan Novi Pazar’da doğdu.
· Türkiye’de futbol kariyerine 2003 yılında Bursa’nın altyapısında başladı.
· 2006’da Ankaraspor’a transfer oldu. Bu takımda 60 maçta 2 gol attı.
· 2009-2012 yıllarında Ankaragücü’nde 25 maçta forma giydi.
· 2010-2011 sezonunda Bucaspor’a kiralandı.
· 2012’de geldiği Eskişehispor’da 14 maçta forma giydi.
· Türkiye 21 Yaş Altı Milli Takımı’nda 11 kez oynadı ve bir gol attı.

Doktorlara göre şüpheli bir ölüm

Prof. Dr. Bingür Sönmez, “Bu derece yüksek performanslı bir sporcunun evinde ani ölümle kaybedilmesi biraz şüpheli ölümdür” dedi.

Celal DEMİRBİLEK

ÖNCEKİ gece geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Eskişehirsporlu Ediz Bahtiyaroğlu’nun ölümü tıp dünyasında tartışma yarattı. Görüşlerine başvurduğumuz kalp uzmanlarından Prof. Dr. Bingür Sönmez, “Bu derece yüksek performanslı bir sporcunun evinde ani ölümle kaybedilmesi biraz şüpheli ölümdür” yorumunda bulundu. Kesin ölüm nedenin ancak otopside belirlenebileceğini söyleyen Sönmez şöyle devam etti: “Benim düşünceme göre, bu kalp dışı kaynaklı bir ölüm olabilir. Bu derece göz önünde olan, sağlık kontrolleri tam olarak yapılan bir sporcunun gizli kalp hastalığının atlanması tıbben mümkün değildir.”  Doç. Dr. Azmi Özler ise bazı kalp rahatsızlıklarının normal yaşamda bulgu vermediğine dikkat çekerek şu yorumu yaptı: “Gizli kalp dediğimiz rahatsızlık, bizim en çok gördüğümüz kalp adalesindeki kalınlaşmadır. Aşırı antrenmanlardan sonra dolaşım bozukluğuna yol açıp ritim bozukları ortaya çıkabilir ve hasta kaybedilebilir. Düşük olasılıkla da genç yaşına rağmen kalp damarlarında bir problem, yani darlık vardır. Ne yazık ki efor testi ile darlıklar yakalanamıyor.”

HASTANE AÇIKLAMA YAPTI

Kontrolleri temiz çıkmıştı

EDİZ’in ölümü gözleri, sezon öncesi geçtiği detaylı sağlık kontrolüne çevirdi. Bir açıklama yapan Acıbadem Eskişehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr.
Mehmet Ali Özatik, genç futbolcunun hastanelerinde 29 Haziran 2012 tarihinde rutin sağlık kontrolünden geçirildiğini ve herhangi bir sağlık sorunu görülmediğini belirtti. Özatik, “Ediz Bahtiyaroğlu’nun yapılan eforlu EKG testi ve ekokardiyografisinde spor yapmasına engel bir durum tespit edilmemiştir” ifadelerini kullandı.

İlk otopsi yapıldı: İlaç almamış

EDİZ Bahtiyaroğlu’na ilk otopsi yapıldı. Yetkililer, klasik otopsi sonunda genç futbolcunun kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmiş olduğunu, herhangi bir
ilaç alımıyla ilgili bulguların ise görülmediğini belirtti. Cumhuriyet savcılığı yetkilileri, Adli Tıp’tan gelecek detaylı sonucun ise 1 ay içerisinde kendilerine ulaşacağını
ifade etti.

ES ES TARAFTARLARINDAN ANLAMLI PANKART

SABAHTAN BERİ AĞLIYORUM

Hürriyet NİŞAN YÜZÜKLERİNİ KOCAMAN TAKMIŞTI

Spor dünyası acısını twitter’da paylaştı

@bthn65
 (Batuhan Karadeniz):
2.30 saattir gözüme ağlamamdan uyku girmiyor kardeşim mekanın cennet olsun EDİZ BAHTİYAROĞLU inanamıyorum kardeşim ara beni!!!!

@katkaya (Kanat Atkaya): Eskişehirsporlu Ediz’in 26 yaşında ölmesi “Yazık, Allah rahmet eylesin” diye geçiştirilecek
bir hadise değil.

@ayseozyilmazel
26 yaşında kalp krizi ne demek! Nasıl zorluyorlar bu çocukları.

@ismailsenol
O aptal twitter şakalarından biri değilmiş ne yazık ki. Eskişehirspor’dan Ediz Bahtiyaroğlu 26 yaşında vefat etmiş, Allah rahmet eylesin.

@ErtugrulTSKRN
 Uğraştığımız herşeyin yalan olduğunu bu sabah bir kez daha gördüm.. Allah Rahmet Eylesin, Mekanın Cennet Olsun Ediz Bahtiyaroğlu.

@BaturALTIPARMAK
Ediz Bahtiyaroğlu’nu kaybettik! Allah Rahmet Eylesin, Allah ailesine ve yakınlarına sabırlar versin. Başımız sağolsun..

@byilmaz17
 Başımız sağolsun, mekanın cennet olsun Ediz kardeşim!!!

@SezginGelmez
Necati’nin imza töreninde formasını giydiği Eskişehirsporlu Ediz Bahtiyaroğlu vefat etti. Türk sporunun başı sağolsun.

@Feneristcomtr
Bu gece geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Eskişehirsporlu Ediz Bahtiyaroğlu’na Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabır diliyoruz.

@ultrAslancom
Ediz Bahtiyaroğlu’na Allah’tan rahmet, Ailesi, Eskişehirspor camiası ve sevenlerine başsağlığı ile sabır diliyoruz...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle