Dünya Haberleri

  Yemen'de camiye saldırı: En az 25 ölü

  hurriyet.com.tr
  24.09.2015 - 09:29 | Son Güncelleme:

  Yemen'in başkenti Sana'da, Belili Camii'ni hedef alan iki intihar saldırısında ilk belirlemelere göre en az 25 kişi hayatını kaybetti. Kurban Bayramı'nı kana bulayan saldırıda namaz için camiye giden çok sayıda Yemenli de yaralandı.

  AFP'nin tanıklardan aktardığı habere göre; patlama, kentin kontrolünü elinde bulunduran Şii Husilerin bayram namazına gittiği esnada meydana geldi.

  Görgü tanıkları, cami içindeki ilk patlamanın akabinde bir intihar bombacısının ibadet için camiye gelenler dışarı çıkarken, girişte üzerindeki bombayı patlattığını aktardı.

  Saldırıyı IŞİD üstlendi. Sana geçen aylarda da Şiileri hedef alan ve IŞİD tarafından gerçekleştirilen bir dizi intihar saldırısının hedefi olmuştu.

  Yemende camiye saldırı: En az 25 ölü

  CUMHURBAŞKANI HADİ ADEN'E DÖNDÜ, 2 GÜN SONRA...


  Ülkeyi sarsan bombalı saldırı, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin (70) sürgünde bulunduğu Suudi Arabistan'dan ülkenin güneyindeki Aden şehrine dönmesinden sadece iki gün sonra yaşandı. 

  Hadi, Mart ayında Şii Husilerin ilerleyişi üzerine ülkeyi terk etmişti. Suudi Arabistan öncülüğünde Arap devletlerinden oluşan bir koalisyon ise bir süreden beri Husilere hava saldırısı düzenliyor.

  Yemende camiye saldırı: En az 25 ölü
  Cumhurbaşkanı Hadi, Salı günü sürgünden Şii Husilerin çekildiği Aden kentine dönmüştü.

  Cumhurbaşkanı Hadi yanlılarıyla birlikte gerçekleştirilen saldırılar, İran'ın desteğini arkasına alan isyancıların Aden'in de aralarında bulunduğu bazı bölgelerden çekilmesini sağladı.

  Etiketler: yemen
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı