ANKARA HABERLERİ

Yemek zammına sefertaslı eylem

Mert Gökhan KOÇ
05.01.2018 - 15:49Son Güncelleme :

Başkent, Kavaklıdere ve Doğanbey vergi dairelerinin çalışanları, 2 Ocak’ta personel yemek fiyatlarının 3,90 TL’den 5 TL’ye yükseltilmesini sefertasıyla protesto etti.

Mert Gökhan KOÇ

Başkent Vergi Dairesi önünde toplanan BÜRO-İŞ Sendikası üyeleri ve çalışanlar, yemek fiyatlarına yapılan yüzde 28’lik zamma, aynı yemekleri göstererek ‘Kızılay’da 11 TL, Bizim yemekhanede 15 TL’ yazılı dövizlerle tepki gösterdi. Grup adına açıklama yapan BÜRO-İŞ Genel Örgütlenme Sekreteri Doç. Dr. Yalçın Kılıç, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı’na 10 yıldır yemek hizmeti sağlayan firmanın günlük yemek maliyetinin 15 TL’ye denk geldiğini belirterek şöyle konuştu:

SORUN ÇÖZÜLENE KADAR BOYKOT EDECEĞİZ

“Firmanın lokantalarında ise aynı yemekler 11 TL’ye satılmaktadır. Bu hesaba göre yüzde 36 daha fazla bir bedel yemek şirketine ödenmektedir. Yemek kalitesinden bahsetmek mümkün değil, bu yüzden yemek yiyen personel sayısı da azdır. Çalışanlar olarak firmaya ödenen paranın bize verilerek sefertasıyla yemek yemeyi tercih ediyoruz. Hükümet, memuruna yüzde 5,69’luk maaş zammını uygun görürken yediği yemeğe yüzde 28’lik zam öngörmektedir. Memur için gerçek enflasyon pinpon topu, dinamit lokumu fiyatları değil, gelire yansıyan gerçek harcama rakamlarıdır. Yemek sorunu çözülene kadar boykot kararı almış bulunuyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yemek zammına sefertaslı eylem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ocak 2018 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yemek zammına sefertaslı eylem haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Kasım 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:13
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı