Gündem Haberleri

  "Yemek yerken ağzınızı nasıl buluyorsunuz"

  Özgür ALTUNCU - Yaşar KAÇMAZ / DHA
  05.12.2014 - 02:05 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

  Yönetmenliğini CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sinan Karahan'ın yaptığı ‘İlle de Yaşamak’ adlı belgeselin gösteriminin ardından, belgeselde hikayeleri yer alan engelliler, Kılıçdaroğlu ile sohbet etti. Elindeki bastonu Kılıçdaroğlu'na veren görme engelli Hanife Eker, kendisine en çok sorulan ve en acı duyduğu soruları Kılıçdaroğlu'na yöneltmek istediğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nu da görme engelli biri olarak kabul edeceğini söyleyen Eker ilk olarak, "Bastonunuzu yürürken ayaklarıma vurdunuz. Ben de dönüp ‘Kör müsünüz’ dedim. Yanıtınız ne olur" diye sordu.

  ALİ İSMAİL KORKMAZ’I HÂLÂ GÖRMEYENLER VAR

  Kılıçdaroğlu bu sorunun kendisini acıttığını söyleyerek, "Aslında sizin değil, onun kör olduğunu gösteriyor" dedi. Kendilerine en çok sorulan ikinci sorunun, "Yemek yerken ağzınızı nasıl buluyorsunuz" olduğunu söyleyen Eker, aynı soruyu Kılıçdaroğlu'na yöneltti. Kılıçdaroğlu bu soruya, “Hiç karanlıkta yemek yemiyor musunuz, diye karşılık verirdim” yanıtını verdi. Salondaki engelli vatandaşlara dönen Kılıçdaroğlu, "Sizin bütün sorunlarınız hepimizin ortak sorunları, görenler de sanmayın ki her şeyi görüyorlar. Belki de en büyük görme engelli, gördüğünü sananlardır. Ali İsmail Korkmaz bu ülkede dövülerek öldürüldü, hâlâ görmeyenler var" şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı