Gündem Haberleri

  Yemeden içmeden olmaz

  Hürriyet Haber
  09.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Demode'de indirimli saatler

  Kış ayları İstanbul Gelişim Orkestrası'nın programlarıyla büyük sükse yapan Demode, şimdi de yazlık terasıyla faaliyete devam ediyor.

  Kent içinde kalmış ender yeşil alanlardan olan Maçka vadisi üzerinden boğazı seyreden bar, özellikle caz festivalinin sürdüğü bugünlerde çok rağbette. 18.00'den itibaren Boğaz'a karşı içkilerin yudumlanabildiği bar bölümü, Açıkhava'daki konserlerin öncesi ve sonrasında, sanatseverleri ağırlıyor.

  Yıllardır İstanbul'un önde gelen gece mekanlarına imza atan Celal Çapa'nın işlettiği Demode de bir ilkle daha karşı karşıyayız: Geceyarısından sonra indirim! Türkiye'de ilk defa gerçekleşen after hours indiriminin oranı yüzde 25. Bu uygulama mekanın canlı ve kalabalık kalmasını da sağlıyor. Tabii canlılığın bir nedeni de Pazar-pazartesi dışındaki günlerde canlı müzik olması. Saat 22.00'den itibaren Ali Erenus ve grubu'nun müzikleri ruhumuzu beslemekle kalmıyor dansa da davet ediyor.

  İstanbul'da boğazı gören en güzel manzaralarından birine sahip olan yazlık Demode'nin bar dışında restaurantı da var. Mayıs ayında Güney Fransa'dan gelen aşçı Steafan Bencherif hazırladığı mönü, yaz sıcağında mideleri rahatsız etmeyecek hafiflikte. Mesela naneli ve dömi glass sosis kuskuslu piliç, zeytinli levrek spagetti, Bencherif usulü penne, çilek lokması, kuru meyveli sütlaç... Yemek kişi başı içki dahil 10 ile 13 milyon arasında değişiyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı