İZMİR HABERLERİ

Yelki Yöresel Pazarı açıldı

DHA
25.04.2017 - 11:50Son Güncelleme :
DHA

GÜZELBAHÇE'nin Yelki Mahallesi'nde yaşayan ev kadınlarına ürettikleri ürünleri satma imkanı sağlayan "Yelki Yöresel  Pazarı" hizmete açıldı.

Güzelbahçe Belediye Başkanlığı, Güzelbahçe Kent Konseyi ve Yelki Çevre ve Gençliği Koruma Derneği desteği ve Yelki sakinlerinin yoğun katılımı ile "Yelki Yöresel Pazarı" kapılarını  açtı. Üreten kadının aile bütçesine katkı sağlaması için bu projeyi hayata  geçirdiklerini  söyleyen Güzelbahçe Kent Konseyi Başkanı Özan Parlar, şunları söyledi:

"Yerel de kalkınmayı sağlamak için bu pazarı faaliyete geçirdik. Kırsal kesimde yaşayan insanların kalkınmasını, ev ekonomisine katkı yapmalarını önemsiyoruz. Yelki göç alan bir belde. Yelki'ye sonradan yerleşenlerle yöre halkını bu vesile ile kaynaştırmış olacağız. Ev kadınlarının ürettikleri çiğ börek, çırakma, baklava, kalburabastı, peynirli pide, sarma, keşkek, erişte, tortu, gözleme, köy yumurtası, börek, tarhana, bulgur, salça, koyun yoğurdu gibi organik tarımsal ve hayvansal ürünlerin yanı sıra el emeği göz nuru el işlerini de değerlendirip satabilecekleri pazar imkanı sunduk. Kadınlarımıza her zaman destek olacağız, her zaman onların yanlarında olacağız. Yöresel  pazarımıza İzmir'den ve çevre ilçelerden de misafir çekerek, birinci elden ürün satın almalarını sağlayacağız. Yelkili  ev hanımlarının ekonomik güçlenmesine destek için bu tür projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Yelki Yöresel Pazarı açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 11 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yelki Yöresel Pazarı açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı