« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yelkenler Ege'ye açılıyor

Geçtiğimiz ay Bosphorus Cup ile Boğaz’da start alan American Express Sailing Regatta, Temmuz ayında Turgutreis Parkuru ile Ege kıyılarına açılıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk yelken dünyasının en heyecanlı ve en çekişmeli yarışlarından biri olan ve 11 yıldır Garanti Ödeme Sistemleri tarafından gerçekleştirilen Sailing Cup, bu sene Garanti American Express ana sponsorluğunda American Express Sailing Regatta adıyla düzenleniyor. American Express Sailing Regatta’nın ikinci heyecanı olan Turgutreis Cup ise 21-22 Temmuz’da D-Marin Didim ve D-Marin Turgutreis’in desteğiyle gerçekleştiriliyor. Bodrum-Didim arasında, Ege’nin mavi sularında kıyasıya heyecanın yaşanacağı bu yarışı 8-9 Eylül tarihlerinde American Express Göcek Cup takip edecek.

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Elvan Akın’ın ev sahipliğinde; ORG Sports tarafından, Türkiye Yelken Federasyonu ve Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) organizasyonu ile düzenlenen American Express Turgutreis Cup, 21 Temmuz Cumartesi günü Yalıkavak-Didim etabı ile başlayacak. Yelken tutkunlarının, startı Yalıkavak’tan izleyebilecekleri yarışın devamı açık denizden, tekne ile takip edebilecek. 22 Temmuz Pazar günü ise yarışlar, Didim’den verilecek startla devam edecek. Yelken tutkunları, son gün gerçekleşecek olan şamandıra yarışlarını Altınkum Plajı’ndan izleme fırsatı bulabilecekler.

Pazar akşamı final sonrasında D-Marin Turgutreis’te gerçekleştirilecek özel davet, In-Formal mağazasının bünyesindeki Melissa Odabash, Gucci, Melissa Brasilien Shoes, Eres, Junk Food’un 2012 Yaz Koleksiyonları’nın sunulacağı defile ile başlayacak. Virgin Radio’nun eşlik edeceği davetin sonundaki ödül töreninde ise American Express Turgutreis Cup’ın şampiyonu ödülünü alacak.

American Express Sailing Regatta’nın Turgutreis Etabı’nın birincisi, 11-18 Ağustos’ta İngiltere’de kraliyet ailesinin 1800’li yıllardan bu yana desteklediği ve 1826’dan beri iki dünya savaşı hariç her sene yapılan Cowes Week’te yarışma hakkı kazanacak.

American Express Göcek Cup kazananı ise 29 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında, yaklaşık 300 teknenin katıldığı ve 3.000 yelkencinin yarıştığı Les Voiles de Saint-Tropez’de olacak yelken yarışlarında yabancı rakiplerine karşı kıyasıya mücadele edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler