« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yelkende 2 Türk hakemine olimpiyat görevi

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF), Londra Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları'nda 2 Türk hakeminin görev alacağını duyurdu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yapılan açıklamada, TYF'ye bağlı hakemlerden İlker Bayındır ve Pınar Coşkuner Genç'in, Londra Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları'nda görev alacağı aktarılarak, “TYF uluslararası hakem ve yarış yöneticisi İlker Bayındır, Londra Olimpiyat Oyunları 'RS:X windsurf' sınıfı start botunda teknik üye olarak görev alacak. Pınar Coşkuner Genç ise Paralimpik Oyunları'nda ISAF Parkur Temsilcisi olarak görevlendirildi. Kendisi, uluslararası kadın hakem sıfatıyla Paralimpik Oyunları'nda görev alan ilk hakemimiz oldu” denildi.

İlker Bayındır, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda görev almanın Türk hakemliği için çok önemli olduğunu kaydederek, “İlk defa bir Türk yelken hakemi olimpiyat oyunlarında görev almaktadır. Aslında çok gecikmiş bir görevlendirme olduğunu düşünüyorum. Ülkemizdeki bir çok yelken hakemi, uluslararası alanda görev almaya uygun kalitededir. Umarım bu bizim için bir başlangıç olur” diye konuştu.

Pınar Coşkuner Genç ise, yaklaşık 400 uluslararası hakem arasından 20 kişi içine seçildiğini dile getirdi ve, “Seçildiğim için kendim, ailem ve ülkem adına gurur duyuyorum. Gelecek yıllarda olimpiyatlarda da görev almayı umuyorum. Umarım deneyimlerimle yarışçılara, antrenörlere, hakemlere ve organizatörlere Türkiye'de olimpiyat düzenlendiğinde ve öncesinde faydalı olabilirim” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz