Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yelkencilikte dönüm noktası

Türkiye Yelken Federasyonu Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı 16 üyenin katılımı ile 19 Aralık 2009 Cumartesi günü Ataköy Olimpiyat Evi’nde gerçekleşti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu toplantıda “Takip / Antrenör Botu Kullanma Talimatı” son haline getirildi. 1 Ocak 2010 tarihinde yürürlüğe girecek talimatnameye göre 4,00m’den küçük, motor stop kablosu, demir ve demir ipi olmayan antrenör botlarının “Yarıyıl Kupası’ndan itibaren TYF yarışlarında görev yapması mümkün olmayacak. Diğer teçhizatın tamamlanması için verilen süre ise 31 Mayıs 2010 olacak.

Bir yeni gelişme ise “Antrenör ve Yarış Görevlilerine” görev sırasında can yeleği giyme mecburiyeti getirildi.

Ayrıca 1.1.2010 tarihinden geçerli olmak üzere federe kulüpler bünyesinde açılacak yelken kurslarına katılacak her yaş grubundan kişiler için “Eğitim Lisansı Tescili” yapılmasına karar verildi.

ISAF Akreditasyonu hedefi ile planlanan Eğitim Standartizasyonu çalışmaları tüm katılımcıların ferdi kaza sigortası sahibi olmasını içeriyor. Bu sigortayı kapsayan Eğitim Lisans ücreti 15 TL  olarak ilan edildi ve sadece kurs süresince geçerli olacak.

Kurs sonrasında yelken yapmaya devam etmek isteyenler istedikleri kulüpten sporcu lisansı çıkarabileceklerdir.

Yönetim Kurulu Üyesi Taner Halaçoğlu, Yat Sınıf Komitesi Başkanlığına atanırken, 2010 yılı yarışlarında federasyona ait veya federasyon tarafından kiralanmış tekneleri kullanacak sporculardan 100 euro veya karşılığı TL kullanım payı alınması kararlaştırıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz