Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yelkencilerin rol modeli pınar

Gençlik Olimpiyatlarına katılım elemeleri için ilk defa katıldığı bir sınıfta ülkemize kota kazandıran Pınar Kaynar (16), yelken camiasında "rol model" olarak ilan edildi.

ARİF ERDEM
SON GÜNCELLEME

İtalya’nın Imperia şehrinde 3-7 Aralık tarihleri arasında yapılan Byte CII Avrupa Şampiyonası’na Türkiye adına Fenerbahçe Kulübü Yelken Şubesi sporcusu Alp Rona Rodopman ile İstanbul Yelken Kulübü sporcusu Pınar Kaynar katıldı. Kaynar, 1. Gençlik Olimpiyatları (1. Youth Olympic Games) ülke kotalarının belirlendiği şampiyonada, Türkiye’de yapılmayan ve ilk defa yarıştığı byte sınıfında 33 sporcu arasında 9. Olarak ülkemize bir kota kazandırdı.

TMOK’A TEŞEKKÜR

Uluslar arası Olimpiyat Komitesinin Gençlik Olimpiyatları için oluşturduğu eğitim fonunun desteğiyle şampiyonaya katılan Türk sporcuların kamp, antrenör ve yarış masrafları bu fondan karşılandı. Kendilerini bu fondan haberdar ettikleri için ve gerekli iletişimi sağladıkları için Türkiye Olimpiyat Komitesi’ne (TMOK) teşekkür eden TYF Bşk. Sayın İmre, ‘’Sadece bu fondan haberdar olduğumuz için de kazançlıyız. Önüzdeki yıllarda da bu fondan faydalanacağız’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler