Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yelken açtı

Hey gidi günler hey... Es Es’i izlerken geçmişi düşünmeden edemedim.

Tarih yazan bir kadroları vardı. İlhan, İsmail, Kamuran, Burhan’lar, Fethi Heper, Vahap ve Halil gibi oyuncuların hepsi de Anadolu’nun içinden çıkmış oyunculardı. Müthiş bir kadroydu. Bir de tribünleri ayağa kaldıran amigosu vardı. Orhan’dı. Es-es-es-ki-ki’yi çıkaran kişiydi... Neyse hepsi geride kaldı.

Kaleci topu özledi

Es Es rüzgar gibi başladı. Veysel sağ kanattn öyle bir indi ki Malecki’ye al da at dedi. O vurdu ama olmadı. Eskişehirspor çabuk oynamayı telaşa dönüştürdü. Kanatları düşündü olmadı, ortadan ver-kaçlar para etmedi. Batuhan’ın topla ilişkisi yoktu. Rakip 15 milyom Euro’luk bir ekip. Es Es’in yarım kadro değerinde bile değil... Rakip ne yapsın hücumda bir kişi bırakmış o da gitmekte zorluk çekiyor. Eskişehir kalecisi kalesinde topu özleyip duruyordu.

Veysel farkı

İlk bölüm ha bitti ha bitecek derken Alper Potuk baktı, ‘Bu iş böyle gitmez uzaktan vurayım’ dedi, Batuhan’ın beline çarpan top filelerle buluştu. Rakip zayıftı Diego ve Servet top servislerinde kayıpları oynadı. Ama sahanın tek yıldızı Veysel golü atınca biraz daha rahatladı. Yeni transfer Malecki ısınma turlarını yapıyor ve Eskişehir yıllar sonra Avrupa’ya yelken açtı. Birçok dalgalarla boğuştu, bakalım bu yelkeni limana getirebilecek mi? İzleyip göreceğiz...

X