Gündem Haberleri

  Yeğen Bucak serbest

  Hürriyet Haber
  01.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DYP Milletvekili Sedat Bucak'ın fidye için 6 gün önce kaçırılan yeğeni Sabri, serbest bırakıldı. Fidyecilerden olduğu belirlenen yenge Pakize Bucak'ın sorgusu sürerken kimliği belirlenen 2 kişi aranıyor.

  Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde 4 gün önce kaçırılan DYP Şanlıurfa Milletvekili Sedat Bucak'ın yeğeni M. Sabri Bucak, dün sabah serbest bırakıldı.

  Sedat Bucak'ın amcasının torunu olan 12 yaşındaki M. Sabri Bucak, Siverek'te öğrenim gördüğü Gazipaşa İlköğretim Okulu'ndan 6 gün önce, ‘‘Baban trafik kazası yaptı, seni onun yanına götüreceğiz’’ diyen biri kadın üç kişi tarafından kaçırıldı.

  Siverek'te tarım malzemeleri ticareti yapan baba Bozan Bucak, oğlunun bulunması için 20 milyar liralık ödül koydu. M. Sabri Bucak'ın kurtarılması için operasyon başlatan ve şüpheli kişileri gözaltına alıp sorgulayan polis, olaya karışan çocuğun yengesi 27 yaşındaki Pakize Bucak'ı yakaladı.

  10 MİLYAR FİDYE İSTEYECEKLERDİ

  Çocuğu, ailesinden 10 milyar lira fidye istemek için kaçırdıklarını itiraf eden Pakize Bucak'ın ifadelerinden yola çıkan polis, çeşitli ilçelerde evlere baskınlar yapmaya başladı. Polisin operasyonları artırmasından sonra yakalanacaklarını anlayan kişiler, M. Sabri Bucak'ı, dün sabah serbest bıraktı. Kimlikleri saptanan iki kişi, 6 gün rehin tuttukları Sabri’yi Birecik İlçesi'ndeki Mirkelam Dinlenme Tesisleri'nden bir otobüse bindirerek Siverek'e gönderdi. Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan M.Sabri Bucak, başından geçenleri anlatırken, olayın şokunu uzun süre üzerinden atamadı.

  KÖTÜ DAVRANMADILAR

  M. Sabri Bucak, şunları söyledi: ‘‘Okulda, teneffüs sırasında bir kişi yanıma gelerek 'Baban trafik kazası yaptı, seni ona götüreceğiz' dedi. Arabaya binerek Şanlıurfa'ya gittik. Sürekli bir yerlere telefon ediyorlardı. Orada biraz kaldıktan sonra, 'Senin babanburdaki hastanede değilmiş' diyerek bu kez beni Nizip'e götürdüler. Burda da 2 gün kaldık. Hep onların tanıdıkları kişilerin evlerinde kalıyorduk. Sonra bana 'Baban Gaziantep'te yatıyormuş' diyerek beni oraya götürdüler. Sabah da Birecik'te Mirkelam Dinlenme Tesisleri'nden beni bir otobüse bindirerek şoförden Siverek'te indirmelerini istediler. Bana kötü davranmadılar.’’

  M. Sabri Bucak, ifadesinden sonra ailesine teslim edildi. Çocuğu kaçıranlardan Pakize Bucak'ın sorgusu devam ederken polis, kimlikleri saptanan 2 kişiyi yakalamak için operasyonları sürdürüyor.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı