GeriSpor Yedikardeş'ten Bursa halkına çağrı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yedikardeş'ten Bursa halkına çağrı

Yedikardeş'ten Bursa halkına çağrı
refid:21514126 ilişkili resim dosyası

Bursa Atlı Spor Kulübü Başkanı Selçuk Yedikardeş, “Üç gün sürecek Türkiye Binicilik Bayanlar ve Veteranlar 2012 Engel Atlama Şampiyonası'na tüm Bursa halkını bekliyoruz” dedi.

Yedikardeş, Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonaya ilişkin Atıcılar Atlı Spor Kulübü'nde düzenlediği basın toplantısında, Bursa'nın ilk kez bu kategoride Türkiye şampiyonasına ev sahipliği yapacağını belirtti.

Atlı Spor Kulübü olarak birçok şampiyonaya ev sahipliği yaptıklarını anlatan Yedikardeş, “İlk kez bayanlar kategorisinde ev sahipliği yapacağız. Şampiyona yarın saat 10.00'da ısınma koşuları ve turlarla başlayacak. Cumartesi ve pazar günü eleme turları ve final müsabakaları yapılacak. Şampiyonaya Bursa'dan 30 atla 15 sporcu, Bursa dışından ise 130 atla 80 sporcu katılacak. Üç gün sürecek Türkiye Binicilik Bayanlar ve Veteranlar 2012 Engel Atlama Şampiyonası'na tüm Bursa halkını bekliyoruz” diye konuştu.

Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ise biniciliğin ata sporu olduğuna dikkati çekti. Şahin, şunları söyledi: “Kentimiz tarihi yaşamış bir şehir. Bu sporun gelişmesi için tüm çalışmalarımız devam ediyor. Atlı Spor Kulübü'nden milli takımlara giden sporcularımız oldu. Son olarak Balkan Kupası'na katılan milli takımda 5 sporcumuz yer aldı ve 3'ü madalya getirdi. Sevindirici bir olay. İlk kez Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kentimize Hasan Şentürk getirdi. Hafta sonunda bayanlarda yapılacak olan yarışlara Atlı Spor kulübümüz ev sahipliği yapacak. Tüm sporculara başarılar diliyorum.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle