Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yedi ülkede Erdoğan’a destek mitingi

  Zeynep GÜRCANLI-ANKARA
  15 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 14 Haziran 2013 - 18:01

  AK Parti, Cumartesi günü Ankara, Pazar günü ise İstanbul’da miting yapacak. Ancak Gezi olayları nedeniyle gergin günler yaşanan Türkiye’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek için yedi ülkede de “destek mitingleri” gerçekleştiriliyor.

  Makedonya’nın Gostivar kentinde bugün gerçekleştirilen mitingi bizzat AK Parti Gençlik Kolları organize etti. Miting, “Dik dur eğilme, Balkanlar seninle” başlığı altında düzenlendi. Ayrıca Makedonya'nın başkenti Üsküp'te de bazı Türk sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler tarafından Başbakan Erdoğan'a destek mitingi düzenlendi.

  GOSTİVAR'DAKİ MİTİNGDEN KARELER

  “ERDOĞAN İLE ÜMMET DAYANIŞMASI...”
  Bugün ayrıca Bosna-Hersek ve Malezya’da da “Cuma namazı sonrası” için “Türkiye’ye destek” mitingleri yapıldı. Malezya’daki “Erdoğan ile Ümmet Dayanışması” başlıklı mitingi, AK Gençlik ile yakın ilişkide olan Malezya Müslüman Gençlik Hareketi organize etti.

  YARIN NEW YORK’TA
  ABD’de ise yarın New York’ta miting düzenlenecek. New York mitingini “Türkiye İçin Platformu"; Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu'na bağlı bazı dernek ve kuruluşların katkısını da alarak düzenliyor. New York mitingi, "Vatana Sahip Çıkıyoruz, Kaosa Dur Diyoruz" başlığı altında, Manhattan Foley Square’de, saat 11.00’de gerçekleşecek. New York mitinginin afişinde, “Ülkemizde kaos çıkarmak isteyenlere dur diyeceğiz” ifadesi yer alıyor.

  ENDONEZYA, FİLİSTİN VE YEMEN’DE DE PLANLANIYOR
  Yine AK Gençlik’in koordinasyonu ya da desteğiyle, Endonezya ve Yemen’deki sivil toplum kuruluşlarının da yine Başbakan Erdoğan’a destek mitingine hazırlandıkları öğrenildi. Ayrıca Gazze’de de bir “Erdoğan’a destek” mitingi hazırlığı olduğu ifade ediliyor. Ancak bu mitinlerin yer ve zamanları henüz belirlenemedi.

  Yedi ülkede Erdoğan’a destek mitingi

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Twitter hesabında, "Makedonya'daki kardeşlerimiz Başbakanımıza destek mitingi için meydanlarda... HerYerTürkiye HerkesErdoğan" diye yazarak bu kolajı paylaştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı