Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yedi kişi donarak öldü

  Hürriyet Haber
  19.12.2001 - 14:26 | Son Güncelleme: 19.12.2001 - 14:26

  İstanbul, Edirne, Çanakkale, Kırklareli ve Balıkesir'de toplam 7 kişi donarak hayatını kaybetti. İstanbul Üsküdar`da bir binanın önünde vatandaşlar tarafından sabah saatlerinde bir ceset bulundu. Olay yerine gelen polis tarafından yapılan inceleme sonucunda, üzerinden kimlik çıkmayan kişinin 30-35 yaşlarında bir erkek olduğu ve donarak öldüğü belirlendi.  Ceset, Haydarpaşa Numune Hastanesi Morgu`na kaldırıldı. Polis yetkilileri, ölen kişinin sokakta yaşayan vatandaşlardan  olduğunu belirttiler.

  Bayrampaşa'da park halindeki kamyonetin içinde bir erkek cesedi gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi.  Olay yerine gelen güvenlik güçlerince yapılan incelemelerde, ölen kişinin, çevrede mekansız olarak bilinen 45 yaşlarındaki bir erkek olduğu anlaşıldı.  Üzerinden kimliğini belirlemeye yarayacak herhangi bir belge çıkmayan bu kişinin, gece yatmak için girdiği kamyonetin içinde soğuktan donarak öldüğü belirlendi.

  Sefaköy Hurdacılar Sitesi Camii`nin çay ocağında da, adının 'Nahit' olduğu bilinen ancak üzerinden kimliğini belirlemeye yarayacak herhangi bir belge çıkmayan 40 yaşlarında bir kişi daha soğuktan donarak ölmüş halde bulundu.

  Bandırma İlçesi`nde de kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin donarak öldüğü, il genelinde, buzlanmaya bağlı olarak kayganlaşan yollarda düşme sonucu kol ve bacakları kırılan toplam 108 kişinin hastanelere başvurduğu bildirildi.

  Edirne`nin Uzunköprü İlçesi Karapınar Köyü`nde yalnız yaşayan 46 yaşındaki Selim Hızlı, sabah saatlerinde kendisini ziyarete gelen yakınları tarafından, evinin önünde karlar içinde ölü bulundu. Böbrek yetmezliği bulunan Hızlı`nın yapılan otopsisinde donarak öldüğü belirlendi.  

  17 Aralık Pazartesi günü üç arkadaşıyla birlikte Çanakkale`nin Özbek Ovası`nda avlanmaya çıkan, ancak yoğun tipi nedeniyle kaybolan matbaacı 36 yaşındaki Erkan Sargın`ın cesedi bulundu.   İki gündür bölgede arama yapan jandarma ekipleri ve köylüler, bir çocuk babası Sargın`ın daha önce tüfeğinin bulunduğu bölgeden 1 kilometre mesafede donmuş cesedine rastladılar.  

  Kırklareli`nde, Engin Taylan isimli bir kişi, çalıştığı tuvalette donarak öldü. Polise başvuran vatandaşlar, kent  merkezindeki umuma açık tuvalette bir kişinin ölü olarak bulunduğunu bildirdiler. Demirtaş Mahallesi Süpürgeciler Sitesi arkasıdaki tuvalete giden ekipler, burada tuvalet görevlisi 32 yaşındaki Engin Taylan`ın cesedini buldular. Engin Taylan`ın soğuktan donarak öldüğü anlaşıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı