Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yedek kulübesinde oturmayı reddetmiş

Polonya'nın önde gelen sitelerinden Futbolnews.pl editörlerinden Tomasz Filonik, Hayatım Futbol Dergisi'ne Es Es'in yeni yıldızını anlattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Malecki'nin birkaç yıl önce çok büyük bir yetenek olarak görüldüğünü belirten Filonik, "Wisla Krakow onu aldığında sadece 13 yaşındaydı ve 18 yaşında A takımda oynamaya başladı. O günden bu yana da kulübün ikon oyuncularından biri olarak görülüyor. Fakat Malecki'nin bir "ama"sı var, o da pek de kolay bir karakter olmaması. Kendini şimdiden birçok belaya soktu. Düşünüp konuşmaktansa önce söyleyip sonra düşünen tipte biri, birçok kişi onu ukala olarak tanıyor" ifadelerini kullandı.

Haberde, Malecki'nin Ocak ayında İngiltere Championship ekiplerinden Middlesbrough'yla denemeye çıkmıtığını hatırlatan Filonik, o dönem İngiliz medyasının onu "Polonyalı Carlos Tevez" olarak tanımladığını belirtti.

MALECKİ'NİN VUKUATLARI

-Ağustos 2009'da Arka Gdyni'nin sportif direktörüyle küçük çapta bir kavgaya karıştı.

-2009 sonbaharında bir Polonya sitesi ise onu sebepsizce rakip takımlara küfür ettiğini ve rakiplerini provoke etmeye çalıştığını ortaya çıkardı. Medya ve kamuoyu Malecki'yi bu sebeple ağır şekilde eleştirdi.

-2010 yazında Hannover ile oynanan hazırlık maçında ilk 11'de başlamaması üzerine kulübede oturmayı reddedip kendi kendine ısınmaya gitti.

-Mayıs 2011'deyse Cracovia'ya karşı oynadıkları Krakow derbisinde Saidi Ntibazonkiza'ya küfrederken yakalandı. Hatta ırkçı sözler sarf ettiği söylendi ama o konuda aklandı.

-2011'de Lechia Gdansk maçında taraftarlar onu ıslıklayınca maçtan sonra "Beğenmiyorsanız gidip Cracovia'yı destekleyin" şeklinde bağırdı.

-Şubat 2012'de Standard Liege maçında oyundan çıkınca saha kenarındaki panoları tekmeleyip hocasının elini sıkmadan sahadan ayrıldı. Hocası da onu bir süre kadro dışı bıraktı ve bir ay sonra takıma dönebildi.

Aslında Grosicki'den daha iyi

Filonik, Malecki hızlı bir oyuncu olduğunu ve Sivasspor'da forma giyen vatandaşı Grosicki'den daha güçlü bir isim olduğunu belirtirken, "Çok hırslı ve istekli bir oyuncu, taraftarlar bu yüzden onu çok seviyordu ve ikon olarak görüyor. Topla oynamayı seviyor, bazen bu konuda aşırıya da kaçabiliyor. Gol atmayı da seviyor, eğer formda bir sezon geçirirse 7-8 gol atabilir" dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz