« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yedek kalmak zor

Beşiktaş'ın genç futbolcusu Rıdvan Şimşek, siyah-beyazlı takımda istediği kadar forma giyememenin kendisi için zor bir durum olduğunu söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesinde “Cola Turka ile Futbolcu  Günlüğü” bölümüne konuk olan Rıdvan, siyah-beyazlı takıma gelmeden önce sürekli  oynayan bir futbolcu olduğunu ifade ederek, “Ama şimdi bazen kadroya  giremiyorum, bazen yedek oluyorum. İlk 11'de henüz başlayamadım, sakatlıklardan  ve milli maçlardan dolayı...
Benim için zor bir şey, alışkın değilim böyle bir  duruma. Ama buranın büyük bir takım olduğunun ve formayı almanın zor olduğunun da  farkındayım. O açıdan bakıldığında bu durum normal” diye konuştu.
Yaşadığı sakatlığın geçmesini beklediğini anlatan genç futbolcu, şunları  kaydetti: “Ondan sonra forma için savaşacağım. Zaten buraya oynamaya geldim.  İyileştikten sonra hocamız da şans verirse elimden geleni yaparım. Sakatlığım  Delgado'nunki ile aynı. Kasıklarda oluşan bir problem. Hiç dinlenmediğim için  uğraşıyorum, şu anda bu rahatsızlıkla. Yoğunluktan sezon başı kampına katılamadım  burada. Hep milli takımdaydım, dinlenmediğim için de böyle oldu. Ama şu anda  durumum iyi. Epey bir gelişme oldu, iki hafta içinde takımla çalışacağımı  söylüyor, doktorlar. İyi dinlenip iyi çalışırsam daha kısa bir sürede iyileşirim  diye düşünüyorum.”

HIZLIYIM

Futbol tekniği ile ilgili bilgi de veren Rıdvan Şimşek, sözlerini şöyle  sürdürdü:“Hızlıyımdır. Hem ileri, hem geri çalışabiliyorum. Sağ açıkta da  oynadığım zamanlar oldu, sağ bekte de. İki tarafta da oynuyorum, ama en çok  hızımla tekniğimi birleştirdiğim için göze battığımı düşünüyorum. Hücumu çok  seviyorum. Bek oynasam da hücuma çıkıp bir şeyler yapmak istiyorum. Bir bek  oyuncusunun yüzde 80'i defanstır, yüzde 20'si ofanstır. Tamam doğru bir yaklaşım,  ama bu düşünceyle ancak bir Anadolu takımında top oynarsın. Ben kendime mi  yediremiyorum bunu bilmiyorum? Sürekli hücuma çıkmak istiyorum. Dolayısıyla da  defansta açıklar veriyorum. Bazen geriye dönüşlerde sorun olabiliyor.”
Rıdvan, teknik direktörleri Mustafa Denizli'nin genç oyuncularla çok  ilgilendiğini de ifade ederek, “Geldiğim günden beri her gün gelir, sorar,  soruşturur. Kullandığım ilaçları sorar, sakatlığımla ilgili bilgi alır. İsmail ve  Necip ile de çok yakından ilgileniyor. Sonuçta Türkiye'nin en büyük takımlarına  şampiyonluk yaşatmış bir insanla birlikte çalışıyoruz ve bu da çok güzel bir  şey” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler