"İsmail Er" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İsmail Er" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İsmail Er

Yazıklar olsun

BEŞİKTAŞ’ta hiç kimse çıkıp da biz iyi takımız demesin. İşte saç kesildi, kel göründü. Bu Gökhan Zan ile Delgado’ya para veren varsa hemen verin... Zayıf bir ihtimal, ama yerlerine belki futbolcu transfer edilir. Gerçek mihenk taşı Avrupa Kupası maçlarıdır. Kendi değerimizi de takımın durumunu da daha net görürüz. Biz de gördük.

Beşiktaş’ta sistem neden çok değişkenlik gösteriyor. Elindeki kadro da, kalite, teknik ve fizik olursa sahaya olumlu yansır. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın her maçta değişik kadro sahaya sürmesi oyuncu kadrosundaki güvensizliğin takım olamamaktandır. Rakip çok güçlü olduğundan mı hayır! Beyinler küçük.

Maça 4-5-1 sistemi ile başladı siyah beyazlılar. Bilseydiler sonucun farklı olacağını sahaya çıkarlar mıydı. Nereden bilsinler. Coelhe öyle bir gol atıyor ki, orta saha yayını geçer geçmez vuruyor. Kalede sadece forma giymiş kaleci kimliğindeki Hakan Arıkan seyrediyor. Beşiktaş’a eline milyon dolarlar sayılarak kadroya dahil edilen Hakan’ı kim getirdiyse zararını ödettirmek gerek. Yazık değil mi Gaziantep’e gönderilen Murat Şahin’e. Hiç olmazsa yüreği vardı. Büyük takımların kalecileri olur diye kimse nasihat etmedi mi. Maça gelen İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özar’den hiç olmazsa kalede duruş dersleri için eğitmen istenmeli. Öğrenmek ayıp değil ki. Orta sahadan gol yiyen kalecinin, bırakın Beşiktaş kalesinde semtinde bile işi yok. Sanki ruhunu teslim etmiş. Formayı tanıtıyor.

Böyle ezilmemeliydi

Ya Beşiktaş defansı... Evlere şenlik. Yürüyerek gelen üçüncü golü tribünde bizim gibi izlediler. Küçük takımların büyük oyuncusu Delgado dün akşam yine sahada işsizler ordusununu lideri gibiydi. Yan hakem gibi iki ileri bir geri gitti. Biz başka futbolcu mu seyrediyoruz ki ona yıldız oyuncu diyorlar. 5 milyon euroya İsviçre’de adam yerine takıma yatırım yapılırdı. Fransız "Mösyö" Cisse’nin de Arjantinli oyuncudan kalır tarafı yok. Cisse ve Delgado olmayınca Beşiktaş 11 kişi yerine 9 oyuncu ile mücadele etti. Seric, kaleci Hakan’ın kötü performansına ayak uydururcasına gelen pasları bile kontrol edemiyor. Kim aldı bunları! Adı sanı duyulmamış takım karşısında Beşiktaş Avrupa’ya açılmayı hedefliyorsa geçen yıl Başkan Yıldırım Demirören’in dediği gibi, bundan sonra saçma sapan isimlere milyon dolarlar ödeneceğine "PAF takımla maça çıkılsın" sözünün geçerliliğini sürdürdüğünü söyleyebilirim.

Beşiktaş takımı hücuma çıkarken sürekli top kaptırdı. Rakibe ikramlarda bulundu. Topla çıkarken savunma dengesiz ve rahat adamla yakalanıyor. Yenilen tüm gollerde defans suçlu. Rakip forvetlere ve oyunculara adeta refakatçı gibi eşlik ettiler. Geçmişte Chelsea’yı yenen Beşiktaş böylesi takımlara ezilmemeliydi.

Kalitesi olmayan takımın başarılı olması imkansız. Başkan Demirören ve yönetimi şimdiden gelecek yılın hesaplarını yapmalı. Futbolda yenmek de var yenilmek de, ama böyle değil.
X