« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yazık oldu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL


İYİ futbol oynayan ve bir sürü gol pozisyonuna girip golü atamayan Kona'nın hışmına uğradı Antalyaspor. Fenerbahçe karşısındaki Antalyaspor, herhalde bundan evvelki hiç bir maçta böylesine gol pozisyonu bulmamıştır. Üstüne üstlük bir de Kona'nın kaçırdığı penaltı pozisyonu vardı. Yazık günah değil mi Antalyaspor'un bu güzel oyununa. Karşılığı bu mu olmalıydı Antalyaspor'un?

Şimdi şampiyon adayı Fenerbahçe'den söz edecek olursak bana futbol adına hiçbir görüntüsü iyi gelmedi. Oyun planları acemiler mangasına bile uygun düşmez. Koskoca Fenerbahçe takımı, sanki içi boşalmış ıstakoz gibiydi. Sadece formalarının görkemi var, içindekilerin futbolu cüce mi cüce. Bu maçın gerçek galibi bana göre Antalyaspor olmalıydı. Çünkü gol pozisyonlarının çoğuna giren Antalyaspor, elbette şanssızlığı yaşayan da Antalyaspor'du. Herşeye rağmen Antalyaspor'un ortaya koyduğu futbolu alkışlıyorum. Golleri kaçıran Kona'yı da ayıplıyorum. Fenerbahçe bana göre bu maçta şampiyonluğa veda etti. Otto Bariç, gibi kuş beyinli düşünce sahibinin Faruk gibi bir futbolcusunu oynatmayıp maç başında Boliç'i tercih etmesi, Fenerbahçe'nin şampiyonluğu kaybetmesine neden oldu. Kısacası şampiyonluk yoluna taş koyan Otto Bariç'tir. Futbol adına hiç bir olumlu görüntü vermeyen Fenerbahçe sadece, Boliç'in yerine giren Faruk'la bir teselli golü buldu.

Fenerbahçe'yi ezeli rakibi Galatasaray'la kıyaslayacak olursak, benim futbol adına şampiyon adayım Galatasaray'dır. Eğer futbolun kitabı var diyenler varsa, sakın ola ki Fenerbahçe'nin hala şampiyonluk ümitlerinin devam etteğini söylemesinler. Zaten Fenerbahçeli futbolcular da ortaya koydukları futbolla şampiyonluğa şaşı bakıyorlar.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler