"Hakan Ünsal" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Hakan Ünsal" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Hakan Ünsal

Yazık....

G.SARAY bu sene gerçekten zor bir gruba düştü. Bir de böyle bir gruba Real Madrid-Juventus maçları ile başlamak, olabilecek en kötü senaryoydu.

Fakat Real’deki değişim sonrası bu maç en uygun zaman ve şans olarak karşımıza çıktı. Öyle bir başlangıç yapti ki G.Saray, sahanın her yerindeydi ve yapılması gereken ne varsa yaptı. Rakibin iki önemli kaybı Xabi Alonso ve Mesut’un yokluğunu çok iyi değerlendirdi. Bunu yaparken öndeki baskıyı ve orta sahanın her yerini çok iyi kullandı. İyi paslaşmalar ve oyuna hakim olmanın getirdiği baskı sonucu net pozisyonlar bulundu. İşin üzücü tarafı bu kadar iyi oynarken basit ve kolay gol yemek. Halbuki Real Madrid ne geçen sezonki formunda ne de gücünde. İçeride oynadığın maçta bu kadar net pozisyonları kaçırırsan, makus talihin seni kaçırmaz.

ÖZÜR DİLEYİN

GOLÜ bulana kadar sahada Real Madrid diye bir takım yoktu ama golü bulduktan sonra her şey değişti. Aslında değişen Real Madrid değildi, aybolan morali ile G.Saray idi. Kadroya bile giremeyen sürpriz Dany ve Riera ikilisi beklenenden iyi oynadı. Yenilen ilk golde tabii ki defansın hatası var ama forvet oyuncularının kaçırdığı golleri gördükten sonra defansı suçlamak haksızlık. Kaldı ki Ronaldo ve Di Maria gibi çok süratli iki oyuncuyu maç kopana kadar etkisiz hale getiren de bu defanstı. Forvet golleri atamasın, Melo bariz hata yapsın sonra G.Saray defansı kötü! Bu nedenle hücum oyuncularının defans oynayan arkadaşlarından Özür dilemesi lazım.
MAÇIN bittiği ya da koptuğu an, 2. yarı başında Burak’ın atamadığı pozisyon oldu. Çok net ve kolay durumda yaptığı vuruşla G.Saray’ın maça dönme belki de çevirme şansına da kafa attı. Maç kaybedilir, Real Madrid’e yenilmek de anormal bir durum değildir. Ama bu kadar basit, kolay ve ucuz kaybetmek olmaz.

MAÇIN İYİSİ

Desteğini esirgemeyen Galatasaray Taraftarı.

MAÇIN KÖTÜSÜ

Yeni ama kötü stoper Melo ve Yerden kalkmayan Eboue.

Hakem: Kötü kararları oldu ama maç erken kopunca rahatladı.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI