MALATYA HABERLERİ

Yazıhan’da Değerler Eğitimi Projesi’ne Start Verildi

IHA
28.10.2015 - 15:51Son Güncelleme :

YAZIHAN İLÇESİNDE DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ BAŞLADI.

IHA

Yazıhan Abdurrahman Serttaş Anaokulu’nda, Malatya Milli Eğitim müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan ’değerler eğitimi projesi’ kapsamında faaliyetlere başlanıldı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya konulan “Değerler Eğitimi Projesi” kapsamında Yazıhan Abdurrahman Serttaş Anaokulu’nda çeşitli faaliyetler yapılmaya başlandı. Okul Müdür Vekili Yılmaz Konuk, çalışmalarla okul yönetimi ve özverili öğretmenleriyle, hayatla barışık, kendine güvenen, saygılı, yardımsever, hoşgörülü, sabırlı, adaletli, işbirliğine yatkın ve sorumluluk sahibi öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Konuk projenin öneminden bahsederek, küçük yaşta öğrencilere önemli değerlerin kazandırılması gerektiğini de ifade etti. Proje takvimi çerçevesinde Ekim ayı için öngörülen paylaşma, işbirliği ve tasarruf gibi konuları öğrencilerle paylaştıklarını belirten Okulöncesi Öğretmeni Gamze Yücel, bu değerlerin günlük yaşantı için de önemli olduğunu ifade etti. Okulda görev yapan okulöncesi öğretmenleri Gamze Yücel ve Müge Yıldırım ise proje kapsamında okulda Değerler Eğitimi panosu oluşturduklarını, bu panoda resimlerle ve çeşitli yazılarla hem öğrencilere hem de velilere projenin önemini anlatacaklarını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Yazıhan’da Değerler Eğitimi Projesi’ne Start Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yazıhan’da Değerler Eğitimi Projesi’ne Start Verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı